Сьогодні в Парижі, де завершується сесія FATF, повинні офіційно оголосити про викреслення України з «чорного списку» країн, які не співпрацюють із цією міжнародною організацією, що протистоїть відмиванню «брудних» грошей. У середу приємну для нашої країни новину оприлюднив Президент Леонід Кучма. А прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що Україна в співпраці з FATF продовжить боротьбу з незаконною легалізацією грошей, отриманих злочинним шляхом. Відзначивши, що поки що уряд не отримав офіційного документа з цього приводу, прем’єр, проте висловив задоволення рішенням FATF про викреслення України з «чорного списку» та висловив намір продовжити роботу із вдосконалення відповідної законодавчої бази.
Природно, рішення FATF щодо України знайшло позитивний відгук і в бізнес-середовищі. При цьому відзначають як технічні (збільшиться швидкість проходження клієнтських платежів при розрахунках із зарубіжними банками), так й іміджеві чинники (країна стане привабливішою для іноземних інвесторів, іноземні банки-кореспонденти тепер не дивитимуться на українські банки з побоюванням).
Тим часом, позитивне рішення FATF, за даними джерела, близького до української делегації, далося Україні непросто. Напередодні обговорення українського питання в Європейській контрольній групі FATF, котра готувала рішення сесії, глава російської делегації в неформальній обстановці повідомив українським колегам (навівши абсолютно надуманий привід), що не підтримуватиме рішення про викреслення України з «чорного списку». Ця звістка (раніше російські представники заявляли про свою підтримку України) поставила «на вуха» як «українську колонію» в Парижі, так і всіх, хто стежив за процедурою FATF із Києва. Тут цього дня дехто не спав майже до ранку. Глава української делегації перший віце-прем’єр і міністр фінансів Микола Азаров телефонував до Москви... Можна припустити, що склад «чорного списку» визначали саме в Києві, де в цей час перебував із візитом спікер російської Думи Борис Гризлов, утрясаючи «пакет», у якому Україна та Росія могли б ратифікувати договір про Єдиний економічний простір.
Чим обернеться «пакетний метод» вирішення проблем в українсько-російських відносинах, передбачати що поки складно. Очевидно тільки, що якщо росіяни поступляться в чомусь, то тільки в обмін на щось. На що?