Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зима – в межах норми

Температура в січні буде, як у грудні, а після Водохреща — справжні морози
26 грудня, 2008 - 00:00

Перед початком свят нам завжди хочеться знати, якою буде погода. «День» писав про те, що загалом цієї зими особливих аномалій в Україні не буде — ні великих морозів, ні температурного режиму понад +10. Винятком може стати тільки кінець січня —початок лютого — тоді можливе значне похолодання. При цьому фахівці дають прогноз з терміном плюс-мінус два дні. Детальніше розповів про погодні умови у січні старший науковий співробітник Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Владислав ТИМОФЕЄВ.

— Пане Владиславе, очевидно, найбільше людей цікавить, чи буде на Новий рік та Різдво сніг...

— Імовірність, що у нас, зокрема у Києві, буде «класичний» Новий рік із слабким морозом та снігом, є. До кінця року нас чекають зниження температури — до -8 10 градусів (25—27 грудня) вночі, буде слабкий або помірний сніг, а перед Новим роком можливе підвищення температури до 0 -2 градусів удень. Тобто слабкий мороз вдень, сильніший — уночі. Хоча навіть за тиждень це точно передбачити неможливо. Перша декада січня буде або в нормі, або трохи теплішою за норму. Тобто денна температура може бути близькою до нуля або й невеликий плюс. Упродовж першого тижня 2009 року можливе коливання середньодобової температури як вище, так і нижче норми (норма — близько -5С). Правда, на Різдво ми очікуємо невелике похолодання (можлива помилка плюс-мінус два дні ).

Друга декада січня теж має бути теплішою за норму, але на переході до третьої декади (незадовго до 19 січня) в Україні можливе значне похолодання — до 10—12 морозу вночі, вдень — від мінус 3 до мінус 8. Також ми очікуємо ще більше похолодання наприкінці січня — на початку лютого, але поки про температуру говорити не будемо. Протягом січня ми чекаємо опадів. Вони будуть інтенсивнішими, ніж у грудні, а в Карпатах інтенсивнішими, ніж торік. У Карпатських горах вже сформувався сніговий покрив: він достатній для проведення відпочинку на лижах. Опади, які зійдуть до кінця 2008 року — досить інтенсивні — будуть основою для подальшого накопичення снігу.

— Наскільки прогноз вашого інституту є достовірним?

— Прогноз погоди терміном понад п’ять діб є більш достовірним, ніж довгостроковий. Тобто чим завчасніше ми даємо прогноз, тим більшою може бути в ньому помилка. Саме тому, передбачаючи погоду на місяць, неможливо вказати точну температуру або кількість опадів на конкретний день.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: