Тим часом доларовий курс Нацбанку піднімався й учора становив 3,46 гривні за долар. Тобто офіційний і неофіційний курси зблизилися. Експерти валютного ринку в один голос стверджують, що явище це тимчасове (пов’язане з вичікуванням) і вже наступного тижня «чорний» долар (а для населення сьогодні доступний тільки такий) перестрибне 4 гривні.
Підтвердження цього є. Всі причетні до валютної політики найближчим часом чекають лібералізації ринку (цього вимагає МВФ) і передбачають, що збереження нового валютного коридору (3,4-4,6 грн. за $1) можливе лише за фінансової допомоги Заходу й титанічних зусиль НБУ. Оптимізму не додають висловлювання окремих економістів-чиновників. Наприклад, радник Президента Анатолій Гальчинський, який вважає, що «4,6 грн. за долар — дуже багато», тут же додає: «Ми перестраховуємося й, можливо, правильно робимо». Екс-міністр економіки Віктор Суслов прогнозує «пробій» верхньої межі коридору вже до літа. А зі слів заступника голови НБУ Ярослава Солтіса стало відомо, що сповнений сумнівів МВФ спочатку вимагав від українського валютного коридору верхньої межі в 5 грн. за $1.
До речі, «загартоване» урядом населення не дуже й сподівається на обіцянку стабілізації й коридор-обмежувач, тому не поспішає розлучатися з акумульованими «на руках» $10—12 млрд. (цифра офіційна). Голова НБУ Віктор Ющенко, закликаючи до патріотизму, пропонує народу зберігати гроші в банках. Однак, за словами Я. Солтіса, середньостатистичний банківський внесок фізичної особи минулого року становив... 9 гривень.