З цього приводу Кабінет Міністрів постановою від 12 червня затвердив план заходів щодо святкування цієї дати. Основні заходи заплановано на 13 вересня. У цей день відбудуться урочистості, а також спортивно-театралізоване свято з нагоди закриття II Всеукраїнських літніх спортивних ігор, Дня працівника фізичної культури і спорту. У рамках святкування 80-річчя НСК «Олімпійський» заплановано також проведення фінального туру першості України з футболу серед дитяче- юнацьких команд (22 і 23 червня) і фінальних змагань Кубка з легкої атлетики «Призи НСК «Олімпійський» (12 серпня). Також буде підготовлено виставку «Історія створення і розвитку НСК «Олімпійський», видання буклета з історичною довідкою і виготовленням сувенірної продукції. Крім того, передбачається зміцнення матеріально-технічної бази НСК «Олімпійський» і приведення в належний технічний стан його аварійних споруд, передає Інтерфакс-Україна.
Як зазначено в історичній довідці про НСК «Олімпійський», розміщеної на його офіційному сайті, питання щодо спорудження у Києві стадіону або обладнаного спортивного майданчика було порушено ще 1914 року, але перешкодила Перша світова війна. 1919 року було відведено територію Пушкінського парку для спорудження «Червоного стадіону». Було надано потрібний кредит і розпочато підготовчі роботи, але прихід Денікіна зірвав всю роботу. Потім в 1920 і 1921 роках це питання неодноразово порушувалося, але всі спроби не мали успіху. У зв’язку з очікуваним проведенням 1923 року II Всеукраїнської олімпіади у Києві було знову порушено питання про зведення у Києві якщо не стадіону, то обладнаного спортивного майданчика. Згодом було споруджено «Червоний стадіон», розрахований на 14 тис. місць. А 12 серпня 1923 року на «Червоному стадіоні» відбулася Губернська спортивна олімпіада.
Оскільки все будувалося поспіхом, не були враховані основні правила розташування стадіону. Головна вісь «Червоного стадіону» пролягла із заходу на схід, а не згідно з нормами — з півночі на південь. Пізніше, 1934 року, було ухвалено рішення про будівництво нового стадіону, коли Київ став столицею Української РСР. Будівництво Республіканського стадіону у Києві, розрахованого на 50 тис. глядачів, було розпочате в 1936 році. Його відкриття було призначене на 22 червня 1941 року, але воно не відбулося через відомі кожному трагічні події. Офіційне відкриття стадіону було лише 1948 року. Його назвали: «Сталінський Республіканський стадіон», пізніше перейменували на «Республіканський стадіон імені М.С. Хрущова».
У зв’язку із зростанням чисельності населення в столиці, а також великою кількістю фізкультурно-спортивних заходів, що проводилися в 1965 році, ухвалено рішення провести реконструкцію стадіону, який з 1963 року називався Київським Центральним стадіоном. Протягом 1966—1968 років стадіон розширили — було добудовано 2-й ярус трибун, стадіон тепер вміщав 100 тис. глядачів. На його території побудували ще критий тенісний корт, де можна було проводити змагання і з гандболу, і з волейболу, два тренувальнi футбольнi поля, кілька відкритих майданчиків для гри в теніс, волейбол, тренувальний сектор для метальників, трамплін для стрибків на лижах, який через свою унікальну вантову конструкцію отримав назву в пресі «Літаючий трамплін».
Таким Київський Центральний стадіон був до 1978 року. А з 1978 по 1980 рiк на стадіоні, перейменованому на «Республіканський», знову була проведена повна реконструкція в зв’язку з підготовкою до Олімпійських iгор 1980 року. «Республіканський стадіон» був одним з найнайбільших в колишньому СРСР і залишився найбільшою спортивною спорудою України. 1996 року указом президента України Державному спортивно-виробничому підприємству «Республіканський стадіон» було присвоєно статус з відповідною назвою «Національний спортивний комплекс «Олімпійський».
З метою приведення НСК «Олімпійський» до сучасних міжнародних стандартів з 1997 по 1999 рік здійснювалася реконструкція стадіону. Було переобладнано трибуни, з улаштуванням індивідуальних сидінь для глядачів, змінили покриття бігових доріжок. На сьогоднішній день стадіон спорткомплексу розраховано на 82 тис. місць, має поле з підігріванням розміром 104х72 м. Є домашньою ареною ФК «Арсенал» і офіційним стадіоном фіналу Кубка України, що проте не заважає стадіону, як і раніше, мати статус народного.
Як розповів «Дню» директор НСК «Олімпійський» Сергій Сергійович Демидов , крім підготовки до ювілею, на спорткомплексі тривають планові заходи. Зокрема, цими днями — фінали Кубка Києва з футболу, в якому беруть участь як молоді футболісти, починаючи з дев’яностого року народження, так і дорослі аматорські команди. Трохи пізніше пройдуть змагання з легкої атлетики. До речі, Сергій Сергійович прояснив ситуацію з трампліном, який уже давно в аварійному стані. Трамплін перебуває на балансі товариства «Атлет» і до НСК не має формально ніякого відношення. Найближчим часом планується повністю поміняти підігрів поля «Олімпійського»: він буде з броньованим кабелем потужністю близько 1200—1300 Квт. До речі, на великі проекти стадіону гроші виділяються з бюджету, а ось із поточними роботами складніше. «Нещодавно домашня сторінка стадіону з’явилася в Інтернеті, але від спонсорів ми поки що не дочекалися й гривні», — підсумував Сергій Демидов.