Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зміна уряду —

не привід змінювати стратегію в Криму, вважає Вiктор Медведчук
28 липня, 2001 - 00:00

Крим став з початку лiта 25-м регiоном України, який вiдвiдав Вiктор Медведчук. Промова лідера СДПУ(о) в Сімферополі перед активом партії і виборцями в Російському драматичному театрі запам’яталася присутнім не тільки переконаністю доповідача, але і тим, що йому довелося 19 хвилин говорити при свічках. Саме в цей час на всьому півострові через досі не вияснену причину відключилося світло. Чи то противники партії таким способом планували зірвати його виступ, та побачили, що не подіяло, і включили знов, чи то дійсно — небувалий випадок! — відключилися всі три (!) ЛЕП на вході в Крим...

У своєму виступі Віктор Медведчук сказав, що згідно з його інформацією, соціал-демократи в автономії за масовістю і популярністю займають третє місце після комуністів і народних демократів. А тому прихід до керівництва урядом представника «Трудової України» Валерія Горбатова ситуації не змінить, а отже, СДПУ(о) збереже свою колишню стратегію. Кримська організація буде дотримуватись підписаних раніше угод про співпрацю з Аграрною партією і НДП в регіоні. Віктор Медведчук сказав, що це, однак, не означає, що есдеки відмовляються співробітничати з іншими демократичними силами, представництва яких є в Криму. На думку лідера СДПУ(о), партіям зараз не час агітувати за програму, оскільки їх багато і практично всі партії мають однакові програми, але не однаково їх виконують. Вже прийшов час, вважає він, партіям відзвітувати про те, як вони виконали те, що обіцяли на попередніх виборах. Він сказав, що СДПУ(о) тут є про що говорити: за участю фракції приймалася кримська конституція, ряд законів — про зони пріоритетного інвестування, про курорт та інші.

Віктор Медведчук також виступив в ефірі Держтелерадіокомпанії «Крим», провів зустрічі з активом партії і виборцями в Севастополі. Під час перебування в Криму, як стало відомо кореспонденту «Дня», Віктору Медведчуку довелося відстоювати права своїх однопартійців від свавілля членів нового кримського уряду. Йому розповіли історію про те, як комуніст Михайло Голубєв, що працює нині міністром культури автономії, після призначення нового уряду викликав до себе директора Українського музично-драматичного театру Володимира Загурського і в грубій формі та з образами вимагав від нього за 10 хвилин написати заяву про звільнення без всяких на те підстав. Член СДПУ(о) Загурський доповів про це голові Кримської регіональної організації Єфиму Фіксу, а той — Віктору Медведчуку. Першому віце-спікеру Верховної Ради України довелося вести принципову розмову з новим головою кримського уряду Валерієм Горбатовим, після чого той сказав, що директора театру поки що не зачіпатимуть. Питання про відповідальність міністра культури за звичайну для нього спробу розгону кваліфікованих кадрів поки залишається.

ДО РЕЧІ

Якби вибори до Верховної Ради України відбулися у червні, близько чверті голосів виборців набрала б Комуністична партія. Такі висновки зробили фахівці Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) у співпраці з Київським центром політичних досліджень і конфліктології (КЦПДК) за підсумками червневого опитування. У дослідженні взяли участь 1 0 475 жителів України. Респондентам було запропоновано список з 30-и партій із вказаними лідерами і задано питання: «За яку партію ви б проголосували, якби вибори відбулися сьогодні?». Зокрема, за КПУ (лідер — Петро Симоненко) проголосували б 24,7%. За Соціал-демократичну партію України (об’єднану) (Віктор Медведчук) — 4,3%. Народно-демократична партія (Валерій Пустовойтенко) набрала б 3,7% голосів, Народний Рух України (Геннадій Удовенко) — 3,3%, «Батьківщина» (Юлія Тимошенко) — 3,2%. У Соціалістичної партії (Олександр Мороз) — 2,9%, Прогресивної соціалістичної партії України (Наталя Вітренко) — 2,9%, Партії зелених (Кононов) — 2,4%, Партії «Реформи і порядок» (Віктор Пинзеник) — 2,3%, Українського Народного Руху (Юрій Костенко) — 1,9%, у «Трудової України» (Сергій Тiгiпко) — 1,7%. Інші партії отримали в межах менше 1%, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. 37,1% опитаних мають намір взяти участь у голосуванні, але поки ще не вирішили, якій партії віддадуть свій голос.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь
Газета: