Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Знаменитий «Щедрик» у... рок-версії Олега Скрипки

«Країна Мрій Різдвяна» відкрилася пластиліновим кліпом на однойменну щедрівку
3 грудня, 2010 - 00:00
ОЛЕГ СКРИПКА САМ ПРИВІЗ НА ПЕРЕГЛЯД КЛІПУ-МУЛЬТИКУ ПЕРШИХ ГЛЯДАЧІВ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У перший же день зими Олег Скрипка зібрав журналістів у козацькому селищі «Мамаєва Слобода», що в столиці. Там, в інтер’єрі засніжених дерев’яних церков і народних хат (картина нагадувала фрагменти із екранізованої класики, наприклад, Шевченкового «Назара Стодолю»), було урочисто оголошено про старт зимового фестивалю «Країна Мрій Різдвяна». Відкриттям дійства стала прем’єра пластилінового кліпу «Щедрик» фронтмена «ВВ». Знаменитий на увесь світ «Щедрик» — твір Миколи Леонтовича, обробка стародавньої української народної щедрівки. Уперше був виконаний хором Київського університету в 1916 році в Києві. У 1921-му — в Карнегі-Холі у Нью-Йорку. Згодом його англійська версія, написана Пітером Вільховським, прозвучала у популярних кінофільмах «Сам вдома», «Гаррі Поттер», мультиплікаційному серіалі «Південний парк». Оригінальні інтерпретації на нього робили рок-гурти Barenaked Ladies та Savatage. А переробка у стилі «техно-данс» від DJ Demonix стала культовою класикою електронного андеграунду.

Свою рок-версію славнозвісної композиції Олег Скрипка написав на початку цього року. У запису брали участь музиканти «Лє Гранд Оркестру» і Тарас та Оля Чубай. Автор сценарію — «професійний» казкар Сашко Лірник. «Постановку» кліпу здійснив відомий мультиплікатор Степан Коваль, фактично перетворивши його на справжнє новорічне міні-кіно у жанрі пластилінової 3D-анімації. «Щедрик» — це пригода маленького хлопчика, який знайомиться з одним із найбільших свят — Різдвом, подорожуючи у часі з суєтного мегаполісу до стародавнього села. Власне, там сірі будні сповнені радістю: дорослі, засмикані у гонитві за грошима і просування кар’єрною драбиною, стають дітьми, а діти виростають добрими людьми. За словами Степана Коваля, на створення картини пішло 150 кг пластиліну, 100 кг солі, яка слугувала снігом, і 5 місяців роботи. «Щедрик» майже століття є найпопулярнішою новорічною піснею у світі, — говорить Олег. — А це — наша старовинна щедрівка, яку майже всі українці знають. Хотілося дати їй ще одне життя. Я поважаю академічну обробку колядок і щедрівок, але на сьогодні автентичні обробки для мене цікавіші. Тому використовував більше автентичну мелодію твору. Зі старих колядок додав ще й автентичний текст про Маланку, якого в класичному варіанті немає. Думаю, цей мультик і дитячий, і дорослий. Він — про наш український світ. Про Наше Різдво».

Програма «Країни Мрій Різдвяної» — насичена. 8 грудня у «Мамаєвій Слободі», де, до речі, відбуватимуться всі заходи, відкриється резиденція Святого Миколая. 19-го ж — саме свято Миколая. 7 січня — забава на Різдво. 13 — 14 січня — відповідно Старий Новий, Маланки і Василя. Врешті, 19-го — Водохреще. Отож, як казали колись, будемо празникувати!

Надія ТИСЯЧНА, «День»
Газета: