На одній із світлин фотовиставки «Побачити серцем» дівчинка років п’яти із всією турботою і щирістю доглядає за своєю лялечкою, яку возить у дитячому візочку. Скільки любові і турботи у її дитячому серці...
Саме для того, щоб всі герої фото знайшли собі найкращих батьків, Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно із журналом «Твой малыш» й організовано виставку у столичній галереї «Bottega Gallery».
— За півтора року дії всеукраїнського проекту «Сирітству — ні!» 303 дитини знайшли свої родини, — розповідає директор департаменту зовнішніх зв’язків БФ «Розвиток України» Тетяна Трегобчук. — Це стало можливим завдяки інтернет-порталу, де ми виклали інформацію про дітей, яких можна всиновити. Тобто сама процедура усиновлення в Україні стала набагато легшою: варто зайти на сайт і зателефонувати на нашу гарячу лінію.
Потенційних дітей-сиріт для усиновлення в Україні понад 100 тис., більше ніж 20 тис. нині перебувають в інтернатах. Згідно опитування, проведеного Інститутом демографії і соціальних досліджень НАН України разом із Фондом, всього 19% респондентів готові всиновити дитину. Наявність своїх дітей, невідповідний вік та недостатня фінансова підтримка з боку держави називаються українцями серед основних причин, що заважають всиновити сироту. Для того, щоб збільшити кількість усиновлень, опитані наголошують у першу чергу на поліпшенні матеріального становища та підвищенні соціальної значимості усиновлення і сім’ї в цілому. Така форма виховання сиріт, як інтернати та дитячі будинки, прийнятна на сьогодні тільки для 4% респондентів.
У проекті взяли участь п’ять фотографів — Дар’я Павлова, Марина Карпій, Олександр Індичий, Дмитро Ларін, Ганна Гордійчук. Зйомку для виставки проводили в різних інтернатах та дитячих будинках у п’яти містах України: в Києві, Харкові, Одесі, Донецьку та Ужгороді. До цих міст і вирушить виставка по завершенні її в Києві 10 червня.
— Проводила зйомку в донецьких інтернатах, адже сама родом із Донецька. Всі діти вразили мене своєю відкритістю, емоційністю, самостійністю, в кожному відчувається індивідуальність, що я й намагалася передати, — каже Марія Карпій. — Приємно те, що фото не викликають почуття жалю. Навіщо викликати жалощі, коли є любов?! На своїх фото я і хотіла показати ці емоції дітей — такі щирі, добрі. Здивувалася, що в дітей-сиріт немає ні краплини злості на дорослих, вони відкриті, вони люблять, вони допомагають одне одному.
Власник галереї і куратор «Bottega Gallery» Марина Щербенко відзначає, що через фото є чудова можливість розкрити для себе світ дітей — веселий, радісний. Ці діти просто чекають, чекають на своїх батьків!