Завтра вiдомі українські танцівники Вадим Писарєв та Інна Дорофєєва запрошують на бенефіс, присвячений 20-річчю їхньої творчої діяльності.
Концерт цієї легендарної сiмейної пари пройде в межах Міжнародного фестивалю «Зірки світового балету», а Донецьк на десять днів став справжньою балетною Меккою. Гості з різних країн покажуть свою майстерність та новинки хореографії. Вже пройшла прем’єра хачатурянiвського «Спартака», присвячена 100-річчю композитора. Виступи проходять не лише на сцені Донецького театру опери та балету ім. А. Солов’яненка, але й у інших містах шахтарського регіону. Кореспондентові «Дня» вдалося зателефонувати до художнього керівника колективу В. Писарєва і з перших вуст почути, що ж відбувається на фестивалі.
— Вадиме Яковичу, не багато міст можуть похвалитися тим, що до них приїжджають знаменитості, а фестиваль «Зірки світового балету» проходить із аншлагами вже багато років. А чим ви порадуєте публіку на нинішньому фестивалі?
— Цього року ми відзначаємо ювілей — 10-річчя фестивалю. Мені приємно, що він уже завоював авторитет, на нього з нетерпінням чекають глядачі. Цього разу ми також не розчаруємо публіку. Підготували цікаві програми. Наш театр познайомив із прем’єрою — балетом А. Хачатуряна «Спартак». Ми використали декорації Євгена Лисика — відомого львівського митця. 1986 р. цей балет вже був у нашому репертуарі в його сценографії. Я тоді танцював Красса, а нині виступив у партії Спартака, а роль Фригії виконує Інна Дорофєєва. Ми зробили нову редакцію балету (режисер Євгенiя Хасянова). Він став більш динамічним, видовищним, але залишився таким же драматичним, так само хвилює серця глядачів.
На фестивалі публіка має унікальну можливість познайомитися з кращими танцівниками, які репрезентують різні хореографічні школи світу. Прими Великого театру виступають із нашими донецькими акторами. Ніна Ананіашвілі — в «Лебединому озері», а Анастасія Волочкова — в «Корсарові». На вечорі сучасної хореографії свою майстерність покажуть Алехандро Паренте та Марисель Сивінв Де Митре (Аргентина), Даніела Север’ян (Бразилія), Дмитро та Данило Симкіни (Німеччина), Томас Раста (США), Набухіро Терада (Японія), Гій Елбау та Агнес Літестю (Франція), Наталья Крекоу (Кіпр), Тіна Міллімакі (Фінляндія), Моніка Хейдукова, Станіслав Фечо та Віктор Конвалінка (Чехія), Лінда Силіня (Латвія) та інші.
— Чи відбуватимуться майстер-класи для ваших вихованців?
— Обов’язково. Чекаємо на приїзд прекрасних майстрів балету: Катерини Максимової та Володимира Васильєва. Вони обіцяли трохи розповісти про професійні таємниці учням Писарєвської хореографічної школи. Вони подивляться наші репетиції, проведуть свої уроки.
— Як справи у вашого підопічного Жерліна Ндуді?
— Я радий, що представник Донецької хореографічної школи переміг на нещодавньому Міжнародному балетному конкурсі «Євробачення-2003». У Жерліна Ндуді велике творче майбутнє. Він багато виступає в нашому театрі. На фестивалі глядачі його побачать у виставі «Чиполіно». А для нашого з Інною Дорофєєвою бенефісу він підготував номер із абсолютною чемпіонкою світу з гімнастики Лілею Подкопаєвою. Гадаю, що він стане приємним сюрпризом для всіх, хто прийде на вечір. Мій син Андрій також вирішив нас привітати — виконає варіації з «Корсара». Я з Інною танцюватиму другий акт «Спартака». Покажу уривки з балетів «Пер Гюнт», «Вальпургієва ніч», номер на пісні Володимира Висоцького та інші.
— А цього року «Зірки...» розширили географію?
— Не всі глядачі можуть приїхати до Донецька. Тому ми зробили декілька виїзних вистав і програм, які показуємо в Краматорську, Горлівці та Маріуполі.
— А коли фестиваль закінчується?
— 12 жовтня на сцені Донецького театру опери та балету ім. А.Солов’яненка відбудеться гала-концерт. У ньому виступлять як українські актори, так і наші гості.
— В одному з інтерв’ю ви сказали, що подумуєте про завершення кар’єри танцівника і балет «Спартак» — добра крапка. Ви справді перестанете виступати?
— Я не маю наміру вже завтра перестати танцювати, але колись це все ж таки доведеться зробити. Мені 38. Багато моїх колег, з якими я починав балетну кар’єру, вже давно пішли зі сцени. Балет «Спартак» — дуже важкий і в технічному, і в емоційному плані спектакль. Адже я, окрім того що виступаю, ще й викладаю, очолюю театр — все це забирає багато сил і часу. Треба думати про майбутнє. Мені дуже подобається ростити нову зміну. Я впевнений, що за рік-два наш балет стане одним із кращих колективів не лише в Україні, але й у Європі.