Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зоряні війни

12 липня, 2002 - 00:00

Створена минулого тижня Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань дотримання законності під час проведення повторних виборів 14 липня днями завершила тур по трьох округах. Тобто побувала у Вінницькій (18 округ), Дніпропетровській (35) і в Черкаській (201) областях, де свого часу вибори були визнані недійсними і куди всі «зірки» вітчизняної політики, які не пройшли в парламент, кинулися спробувати електоральне щастя вдруге. Серед кандидатів такі відомі в українській політиці особистості як Микола Габер, Наталя Вітренко, Олександр Жир, Михайло Гуцол та інші.

Учора на прес-конференції, підбиваючи підсумки поїздки, глава комісії Юрій Оробець («Наша Україна») ситуацію з дотриманням законності в проведенні довиборів «найважчою» назвав на Дніпропетровщині.

Ю. Оробець також повідомив, що, за даними слідчої комісії, порушення спостерігаються в усіх трьох виборчих округах, причому мають вельми схожий характер. Однією з найяскравіших рис довиборчої кампанії, за його словами, є те, що в усіх округах влада підтримує одного з кандидатів, при цьому «незаконними методами» борючись з іншими кандидатами, зокрема, кандидатами від опозиційних сил. Серед «незаконних методів» — численні клони (наприклад, три кандидати з прізвищем Мельник у Вінницькій області, двоє Жирів у Дніпропетровській області), протиправні дії окружних комісій, тиск на виборців (наприклад, у Черкаській області кільком головам сільських рад наполегливо «радили» проголосувати за... опозиційну Наталю Вітренко), поширення «липових» газет і листівок. Порушення порушеннями, але є певні сумніви в об’єктивності самого глави парламентської комісії, адже «Наша Україна» також зацікавлена в перемозі — у тому складному 35-му окрузі на Дніпропетровщині — свого кандидата, а тому навряд чи в оцінці того, що відбувається, абсолютно неупереджена.

Наталія ТРОФІМОВА, «День»
Газета: