Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Зовнішні потрясіння» не впливають на роботу парламенту,

заявляє перший віце-спікер
10 квітня, 2001 - 00:00

Незважаючи на деяку неузгодженість в питаннях перереєстрації парламентської більшості й долi уряду, парламент може нормально функціонувати, заявив учора на прес-конференції перший віце-спікер Верховної Ради Віктор Медведчук.

Про це, на його думку, свідчить робота Верховної Ради минулого тижня, протягом якого був прийнятий ряд принципових законів, серед яких закон «Про політичні партії України» і «Кримінальний кодекс України». І те, що за останній проголосувало 379 народних обранців, свідчить, iз слів віце-спікера, про те, що в стінах парламенту досягнута політична узгодженість між більшістю депутатів. До того ж, зараз йде активна підготовка до прийняття Земельного і Податкового кодексів, які, як відзначив В. Медведчук, є «особливо необхідними для суспільства», і можуть бути прийняті парламентом вже до кінця поточної парламентської сесії. «Не дивлячись на всі можливі політичні потрясіння ми подолаємо цей бар’єр, щоб продемонструвати, що в парламенті України існує розуміння необхідності прийняття цих важливих документів», зазначив він.

Медведчук також відзначив, що з прийняттям «Закону про партії», «Закону про судоустрій» і Карного кодексу український парламент «зробив істотний крок» до виконання зобов’язань, взятих на себе перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи. «Однак, не дивлячись на це, — відзначив В. Медведчук, — було прийняте рішення про початок процедури, яка нічого позитивного Україні не несе». Коментуючи це рішення ПАРЄ віце-спікер заявив, що крім прийнятого рішення на порядку денному ПАРЄ стояли ще два проекти стосовно України, зокрема про те, що моніторинг стосовно України повинен продовжуватися й не може бути зупинений. Крім того Х. Северінсен, яка ознайомилася з ситуацією в Україні, запропонувала, у разі відсутності в України істотного прогресу у виконанні зобов’язань до початку червневої сесії ПАРЄ, розпочати процедуру припинення права голосування української парламентської делегації в Раді Європи. «Хоч, на мій погляд, прийняте рішення — радикальне, проте ми будемо працювати далі, щоб довести ПАРЄ, що вони помиляються», — сказав В. Медведчук.

У світлі майбутнього Дня уряду в парламенті, він відзначив, що не треба робити яких- небудь прогнозів. З його слів, ще не відомо, в якій формі пройде звіт уряду в парламенті, запланований на 17 квітня. «Виступить прем’єр-міністр, потім будуть запитання», — сказав В. Медведчук. А далі, з його слів, є «два варіанти розвитку подій». «Пропонується, — повідомив віце-спікер, — над ати слово від всіх депутатських груп і фракцій, і від комітетів, які розглядали звіт уряду, з оцінкою звіту». Інший варіант майбутнього урядового звіту: «крім доповіді, можлива співдоповідь від двох Комітетів — з питань економічної політики і з питань соціальної політики».

Відповідаючи на запитання, якою буде позиція фракції, В.Медведчук повідомив, що остаточне рішення буде прийняте на Політбюро в п’ятницю і воно буде виконано фракцією. Оцінка уряду буде дана, запевнив перший віце-спікер, і «ми відразу розголосимо свою позицію, ми не маємо наміру її приховувати».

«У нас виникли і думки, наскільки парламентська більшість буде сьогодні співпрацювати з урядом, але це не означає, що вона не буде існувати взагалі». Однак незважаючи ні на що, сказав віце-спікер, «парламентська більшість існує, і я впевнений, що вона буде і надалі активно працювати в стінах Верховної Ради України». Коментуючи подальшу долю більшості В. Медведчук заявив, що в неї увійдуть всі фракції і депутатські групи, що перебували в ній до перереєстрації. Однак, як і раніше залишається невідомою позиція «Батьківщини», яка буде залежати від результатів Дня уряду. Інші ж фракції, в тому числі й «Реформи-Конгрес», вже пройшли перереєстрацію в рамках більшості, підкреслив він.

Коментуючи заяву Форуму національного порятунку про проведення референдуму про припинення повноважень Президента, В. Медведчук зазначив, що «якщо таке рішення прийняте, воно є юридично безграмотним, тому, що референдум — це своєрідна процедура, його проведення визначене законом України, прийнятим парламентом України, в якому говориться, що референдум про висловлювання недовіри органам влади вибраним народом проводитись не може».

Михайло ЗУБАР, «День»
Газета: