«День» вже писав про конфлікт між головою районної адміністрації і місцевими чиновниками у Сакському районі Криму («День», №235), проте це далеко не єдиний конфлікт такого роду. Сімферопольська районна Рада 56 голосами з 58 депутатів, що були присутніми (усього в райраді 66 депутатів), висловила недовіру голові райадміністрації Володимиру Кунцову, а Севастопольська міськрада 55 голосами з 63, які брали участь в таємному голосуванні депутатів (усього в міськраді 74 депутати) при 10 голосах проти — голові міській адміністрації Сергію Іванову. «Це вже тенденція», — сказав для «Дня» заступник голови Секретаріату Президента України Анатолій Матвієнко, що приїжджав до Криму з’ясовувати питання з цими конфліктами. Згідно із законом України «Про місцеві держадміністрації», при такому голосуванні Президент зобов’язаний звільнити обох керівників із посади. Таким чином, очевидно, що в Криму відпрацьовується схема зняття з посад «помаранчевих» глав адміністрацій, що не прийшлися до двору. Спостерігачі вважають, що, якщо кримський досвід виявиться вдалим, хвилі таких звільнень потрібно чекати по всій країні.
Колеги Володимира Кунцова з НСНУ заявили, що Сімферопольська райрада «потрапила під контроль певних політичних сил», які реалізують «сценарій політичного реваншу в регіонах і загалом в Україні». У Севастополі ж конфлікт є глибшим: у той час як частину суспільно-політичних сил міста підтримує Сергій Іванов, його політичні соратники з НСНУ провели мітинги з вимогою його відставки. Поки Секретаріат Президента вивчає ситуацію в Криму (закон не передбачає терміни виконання Президентом вердикту рад), і Володимир Кунцов і Сергій Іванов висловили незгоду з рішеннями Рад і подали позови до суду про їх скасування.
Треба сказати, що генерал міліції Сергій Іванов, призначений Президентом головою адміністрації Севастополя на початку 2005 року, багатьом політичним силам у місті відразу не сподобався. С. Іванов опинився на вістрі конфлікту, суть якого полягає в суперечності між практикою старих кадрів і вимогами нової влади. Сесія, де розглядалося питання про довіру йому, була бурхливою. Рішення було прийняте після доповіді голови тимчасової контрольної комісії Севастопольської міськради Василя Пархоменка, що доповів про перевірку заяв Сергія Іванова в ЗМІ, які стосуються фактів зловживання депутатами та посадовими особами Севастопольської міськради при розподілі земельних ділянок службовим становищем. За словами Пархоменка, вони не підтверджуються. Крім цього, депутати доручили голові міської ради Валентину Борисову звернутися до прокуратури Севастополя для притягнення Сергія Іванова до відповідальності «за порушення вимог законів щодо забезпечення гарантій депутатської діяльності, місцевого самоврядування, його органів і посадових осіб». «Депутатська комісія, яка здійснювала перевірку моїх заяв в засобах масової інформації про безкоштовне виділення землі підставним особам і фірмам з метою подальшого продажу права на її оренду, до мене за роз’ясненнями не зверталася, і про її роботу мені не було нічого відомо, — заявив в свою чергу сам Сергій Іванов журналістам. — Крім того, мої заяви не було опротестовано в суді, а значить, комісія в своїх рішеннях взяла на себе функції суду».
Нелюбов з боку своїх же однопартійців Іванов пояснює тим, що не призначав на посади людей, що пропонуються партією з підмоченою репутацією, зокрема відмовився призначити першим заступником Василя Зеленчука, проти якого було порушено кілька кримінальних справ.
23 грудня ряд суспільно-політичних сил провів в Севастополі мітинг на підтримку Сергія Іванова. На бік Сергія Іванова пристала і міська Рада старійшин. Її члени вважають, що міськрада і міськдержадміністрація повинні були «знайти компроміс і шляхи урегулювання існуючого конфлікту, як це було зроблено ними щодо питань управління ЖКГ міста, продажу першої земельної ділянки на аукціоні, з перерозподілу бюджету міста 2005 року». У своєму листі члени Ради старійшин звернулися до голови міської ради Валентина Борисова й голови міської держадміністрації Сергія Іванова з пропозицією «протягом місяця створити спільну комісію з розгляду всіх існуючих матеріалів в обох органах управління містом щодо виділення, використання й оплати наданих земельних ділянок в місті». Проте на прес-конференції Валентин Борисов заявив, що не має намір зупинятися на досягнутому і наполягатиме на відставці Іванова.
Заступник голови Секретаріату Президента України Анатолій Матвієнко, побувавши в Севастополі, сказав, що в Києві «серйозно стурбовані тим, що відбувається із землею» не тільки в Севастополі, але й в Криму загалом. Він зазначив, що Президент України Віктор Ющенко неодноразово звертався до обох представників севастопольської влади з проханням «служити людям, а не з’ясовувати свої стосунки». А. Матвієнко повідомив, що рекомендуватиме Президенту направити до Севастополя спеціальну комісію з Києва для вивчення ситуації в земельній сфері та пов’язаного з цим конфлікту. За його розрахунками, комісія зможе надати свої висновки Президенту України Віктору Ющенку вже в середині січня.