Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«День» читають у Пентагоні й Антигуа

7 квітня, 1999 - 00:00

Дружні Інтернету скептики можуть заперечити, що цими даними легко маніпулювати. Справді, відмінності в рейтингах відвідуваності можуть бути пов'язані і з відмінностями в програмній реалізації лічильників, і зі станом каналів зв'язку, на яких вони містяться. Як же тоді порівнювати сайти, наприклад електронні версії газет, за відвідуваністю? Звичайно, можна просто, отримавши відгуки «більше як 150 осiб», сказати про те, що електронна версія газети «викликала жваве зацікавлення в світі». Більш об'єктивний метод полягає в тому, щоб вибрати лічильника, на якому зареєстровано декілька сайтів, що порівнюються, і подивитися не на загальну кількість відвідувань (сайти можуть бути зареєстровані на ньому в різний час), а на їхню кількість за однаковий проміжок часу. Наприклад, лічильник «Ping» (http://www.topping.com.ua). У рейтингу відвідуваності новинних сайтів за період із 1 по 2 квітня (станом на 12.00) на першому місці стоїть «День»: 2274 відвідування (до речі, найбільш відвідуваний за цією версією український сайт узагалі). Для порівняння за той же період: сайт газети «Факты и комментарии» — 1299 відвідувань (3-тє місце), «Вечірній Київ» — 786 (4-те місце, «відрив» від лідера: майже в три рази менше), газета «Сегодня» — 410 відвідувань (6-те місце).

За загальною кількістю відвідувань картина така ж: «День» (143 060), «Факты и комментарии» (75 368), «Вечірній Київ» (29 415), «Сегодня» (32 697). Причому на цьому ж лічильнику можна отримати показник того, яка кількість відвідувань здійснюється з редакційних комп'ютерів (тобто самими співробітниками редакції). У «Дня» показник такий: до 12.00 2 квітня — 776 відвідувань, із них 2% «заходів» із редакційних комп'ютерів. Тобто газету читають в Інтернеті, м'яко кажучи, не тільки «співчуваючі».

Цікава також «приналежність» запитів до web-сторінки газети. Такий облік ведуть спеціалiсти-комп'ютерники «Дня». Наприклад, за півтора днi квітня (до 2-го, 12.00) на сайт «Дня» надійшли запити з 55 країн .

Найбільше — з України, Росії, з комерційних сайтів США (15 559 запитів, або 15,5% від загальної кількості), Канади та європейських країн. Не обійшлося й без «екзотики» і, судячи з усього, без уваги солідних організацій: 44 (0,03%) запити були з Антигуа (є така країна), а 244 запити (внаслідок яких із сайту «Дня» були «перекачані» 289 файлів загальним обсягом 2208 кілобайтів) надійшли з комп'ютерів, що вказують на свою приналежність до військового відомства США. 45 запитів надійшло з Ватикану (тобто із сайту Ватикану «Vatican Citi State (Holy See)»).

Загалом, хоч до якої версії рейтингів звертайся, тенденція очевидна: сайт «Дня» поки що є найпопулярнішим українським сайтом в Інтернеті.

Олег ІВАНЦОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: