Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Депутати відпочивали... та тільки не від політики

30 серпня, 1997 - 00:00

"Чи не заважала політика Вашому повноцінному, безхмарному відпочинкові?" З цим питанням кореспондент "Дня" звернувся до народних депутатів в перший після відпустки робочий день.

Петро Овчаренко (міністр соціального захисту населення в уряді Лазаренка)

- Так, був у Криму, з родиною. Політика? Спокою не давала. Путівка до 31 серпня, але хіба це відпочинок, якщо його двічі переривали?

 

Анатолій Дронь (голова підкомітету з питань житлової політики)

- Не люблю відпочивати там, де склад такий самий, як і тут. Ось тому відпочивав не в санаторії Верховної Ради, а в кримському санаторії "Дніпро", де був єдиним депутатом. Відпочивав лише десять днів, решта часу пішла на організацію святкування 900-ї річниці першого з'їзду київських князів у Любечі. Князі зібралися і сказали: "Хай кожен тримає вотчину свою, але серцем єдині". Сьогодні дуже актуально.

- Згоден, тільки б уточнити щодо вотчини...

 

Григорій Омельченко (голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією)

- Я чотири роки не був у відпустці, жодного дня не відпочивав. І жодного разу не скористався з депутатських пільг - ані для себе, ані для своєї родини.

 

Вадим Гетьман (керівник депутатської групи "Незалежні")

- Відпочивали у санаторії ВР "Нижня Ореанда" разом з родиною, двома онучками... Заразом провели банківську нараду з Віктором Ющенком та банкірами Криму. У цьому ж санаторії зустрічався з колишнім головою уряду СРСР Миколою Рижковим. Але заповітну свою мрію здійснив лише під час останнього тижня відпустки - зміг у приватному порядку поїхати до Єрусалима, пройтися святими місцями.

- З ким Ви їздили, і , вибачте, за чий рахунок?

- З друзями, виключно власним коштом.

 

Михайло Сирота (керівник групи "Конституційний центр")

- Чистого рафінованого відпочинку не було. Зустрічі з друзями і час, проведений з родиною, сплелися з роботою й у окрузі, й у Києві в політичних організаціях. Відпочивав у своїй окрузі, в Києві на природі - в санаторіях ВР - не був.

 

Юрій Буздуган (голова комітету з питань соціальної політики та праці)

- Відпочивав лише 18 днів - у санаторії Верховної Ради. Але політика практично не дозволила відпочити, тому, що я писав книгу. Як бачите, майже не засмаг, з ранку зануришся в море - і до роботи.

 

Наталя Вітренко (лідер прогресивної соціалістичної партії)

- Настільки важко зараз працювати у Верховній Раді, знаючи, як багато негідного стоїть за багатьма депутатами, що я не схотіла відпочивати в депутатських санаторіях. З двома дочками була в санаторії "Гірський" - це теж у Ялті, - санаторій енергетиків. Там дуже скромні умови, й путівка коштує набагато дешевше, ніж у привілейованих санаторіях, зате там зібралися нормальні люди... Відпочинок був прекрасний: шість разів на тиждень - танці (а я дуже люблю танцювати). Грала у волейбол, ходила на концерти, екскурсії. Але це лише 18 днів, потім наша партія провадила автопробіг.

-Чи Ви не витратили на цій акції всі нагромаджені в Криму сили?

- Ні-ні! Я трохи надірвала голос - треба було багато виступати без мікрофона, але голос відновився.

 

Валентин Недригайло (до депутатства - заступник міністра внутрішніх справ )

- У Криму не був. До 10 серпня працював у своїй окрузі й комітетах ВР, так що на відпустку випало лише 18 днів. Їздив у Чечню, Інгушетію.

- Чому Чечня, а не Крим?

- Там люди хороші, навіщо цей Крим?

- Але в Чечні, борони Боже, і вкрасти можуть...

- Яке там вкрасти! Всі друзі - міністри...

Анатолій СКІЧКО, "День"
Газета: 
Рубрика: