Фактично до початку конкурсу залишається трохи більше двох місяців, а невирішених проблем — безліч. На думку президента НТКУ Тараса Стецьківа, сьогодні треба швидше підписати договори (нині зі 125 договорів реально підписаний один), визначитися з основними партнерами, субпідрядниками та запустити «українську євромашину», яка всупереч заявам колишньої влади досі не рушила з місця. Більш того, ініціативна група працювала на власний страх і ризик, точно не знаючи, чи вони насправді займатимуться конкурсом. У зв’язку з виборами Президента України український оргкомітет «Євробачення» кілька місяців не працював. До 28 лютого питання про київську прописку конкурсу взагалі було відкрите. Кілька зарубіжних країн одразу почали лобіювати в керівництві Європейської мовної спiлки (ЄМС) свої інтереси, пропонуючи перенести міжнародний естрадний форум в іншу країну. Розглядали варіанти — Швеція, Швейцарія, Кіпр, Туреччина й інші країни. Нинi Кабмін України перерахував на рахунок головного замовника — НТКУ — 30 млн. гривень. Сума недостатня. Оргкомітет сподівається на виділення ще 37 бюджетних мільйонів.
Один із «головних болів» оргкомітету — готовність столичного Палацу спорту, в якому відбуватиметься форум. «Між НТКУ і Палацом договір досі не підписаний, — б’є на сполох директор Палацу спорту Віктор Ткаченко, зібравши в четвер представників ЗМІ на прес-конференцію. — Ми взяли кредит у розмірі 16 млн. гривень. Нині закінчені проектні роботи інженерних систем, переобладнаний гімнастичний зал на майбутній прес-центр, закінчують будівництво коментаторських кабін і гримерок, проведений ремонт фасадних вікон, фойє, коридорів, переобладнана система вентиляції, треба зайнятися благоустроєм навколо палацу тощо. Загальна сума, потрібна для завершення всіх робіт, становитиме 8-9 млн. гривень. Але це лише частина наших витрат. Необхідно додати й суми, які ми витратимо на монтаж і демонтаж світло- та звукообладнання. Треба швидше визначитися зі сценою: якої величини вона буде. Від цього залежить, скільки глядачів вмістить зал. Досі НТКУ нам не надала схеми для точок підвішення 40 тонн обладнання на металеві ферми, що потрібно для проведення конкурсу та його телетрансляції.
Палац спорту зараз проводить ремонтні роботи за рахунок кредитів, але незабаром нам доведеться віддавати позику. За моїми підрахунками, всього на проведення «Євробачення- 2005» Палацу знадобляться 12 млн. гривень. Я дуже стурбований, що керівництво НТКУ, яке відповідає за проведення конкурсу, не підписує договору з Палацом спорту, адже 21 березня приїдуть представники Європейської мовної спiлки, щоб пересвідчитися в готовності залу та Києва до «Євробачення». Поки що наша готовність на 70%».
Це думка однієї сторони. А ось — іншої. «Договір із Палацом спорту буде підписаний, але на вигідних для нашої країни умовах, — заявив Т. Стецьків. — Я вважаю, що пан Ткаченко має чітко назвати суму, яку хоче отримати від Національної телекомпанії України за оренду приміщення Палацу спорту. Ми заплатимо з розрахунку тієї суми, яку зазвичай бере Палац за оренду одного дня — а це 40 тисяч гривень. Тепер давайте рахувати. Десять днів відведено на репетиції, проведення півфіналу та фіналу конкурсу, а інші 23 дні працюватимуть технічні служби, монтуючи обладнання. Отже, за оренду Палацу спорту НТКУ має заплатити не більше 1 млн. гривень! Я вважаю, що нам треба сісти за стіл переговорів і ретельно підрахувати: скільки керівництво Палацу витратило на ремонт і переобладнання приміщення. Переконаний, що навіть додавши ці витрати, ми не вийдемо на суму 12 млн. гривень.
Конкурс «Євробачення- 2005» не є комерційним проектом. Для України його проведення — справа престижу. Палац спорту — державна установа, взята в 1992 р. в оренду закритим акціонерним товариством «Палац спорту». У нас є експертна оцінка: скільки реальних витрат поніс Палац спорту, і ця сума наполовину менша за заявлену В. Ткаченком. Віктор Вікторович починає рахувати кондиціонери, ліфти й іншу придбану ним техніку. Адже все обладнання Палацу спорту залишиться й після закінчення конкурсу. Підвищивши суму оренди, вони зможуть покрити збитки протягом року. Ми повинні провести конкурс на високому рівні і це є загальним завданням як для Палацу спорту, так і для НТКУ й інших компаній. Ми зобов’язані йти на зустріч, а не заробляти одне на одному. Європейська мовна спiлка чудово розуміє, що Україна нині перебуває у форс-мажорних обставинах. До 21 березня (приїзду членів оргкомітету «Євробачення» до Києва) ми втрясемо всі питання. Я хочу наголосити, що ніхто не наживатиметься на виділених держбюджетом грошах, у тому числі й пан Ткаченко». На думку Стецьківа, загальний бюджет конкурсу становитиме 100 млн. гривень, і цю суму зберуть завдяки рекламодавцям, внеску ЄСМ.
Із усієї цієї полеміки можна зробити висновок, що довіри до експертизи фінансових витрат та використання грошей за призначенням досі не провели.
Планується, що в залі Палацу спорту зможуть розміститися від 5 до 7 тисяч глядачів. Визначений дизайн сцени. Вона буде зеленого кольору — ідея художника Михайла Ільківа, — що символізуватиме «дух пробудження». Художник почав працювати п’ять місяців тому, ще до подій помаранчевої революції. Виходив із того, що Київ вважається зеленою столицею, а в травні, коли розпустяться всі дерева та зацвітуть каштани, цей колір стане пріоритетним. Утім, оранжеві фарби все ж будуть присутні в оформленні залу Палацу. Європейська мовна спiлка уже затвердила дизайн сцени. Звук і світло буде на рівні світових стандартів, — упевнено обіцяють в оргкомітеті конкурсу.
На «Євробачення-2005» прислали заявки на участь представники з 40 країн. Пряма телетрансляція піде на 50 країн світу. НТКУ оголосила тендер і вже днями визначаться фірми, які займатимуться квитками. Із 21 березня квитки з’являться в продажу. На думку Стецківа, ціни не повинні перевищувати 50—200 гривень. А для VIP-персон можна встановити дорожчі квитки, наприклад, 100—200 євро, але таких квитків буде небагато. Головне завдання оргкомітету — не відстрахати глядача дорожнечею, а залучити максимальну кількість публіки. Розпочалася акредитація гостей та іноземних журналістів, підписується угода з туроператором, який займеться розселенням гостей, VIP-персон, котрі бажають приїхати до Києва на конкурс.
Як запевнили члени оргкомітету, кияни та гості, які не потраплять до залу Палацу спорту, зможуть стежити за перипетіями конкурсу з великих екранів. Їх встановлять уздовж Хрещатику, сама вулиця протягом тижня стане пішохідною зоною, а до 17 травня на Майдані Незалежності з’явиться сцена, на якій відбуватимуться концерти українських артистів.