За його відомостями, в Криму з початку року підприємством «Чорноморнафтогаз» реалізовано 30,5 тис. тонн газоліну. Він був куплений підприємствами, які потім реалізовували його підставним фірмам. Газолін купувався за ціною 60 коп. за літр, отже, куплений за 18 млн. грн. Вартість фальсифікованого газоліну і реалізованого в Криму бензину, який продавався у середньому за 1,5 грн., за його підрахунками, становить близько 45 млн. грн. Принаймні, «бариш» перевищує ціну газоліну щонайменше вдвічі, і потрапив він до кишень несумлінних підприємців...
На нараді в представництві Президента України в Криму брали участь представники республіканських комітетів з торгівлі та захисту прав споживачів, стандартизації, метрології і сертифікації, державної служби боротьби з економічними злочинами, боротьби з організованою злочинністю ГУ МВС України в Криму.
Спільні рейди з перевірки якості бензину на АЗС в автономії проводяться за дорученням постійного представника Президента України в АРК Анатолія Корнійчука з 20 червня 2000 року. За цей період із 110 заправних станцій міста Сімферополя перевірено 60. Практично скрізь виявлено грубі порушення законодавства. За інформацією Республіканського комітету з торгівлі та захисту прав споживачів, під час перевірок були закриті, але знаходилися в робочому стані 4 АЗС, 15 знаходяться на реконструкції, 31 АЗС ліквідовано.
Перевірено якість паливно-мастильних матеріалів у кількості 612,3 тис. тонн на 800,1 тис. грн. Відібрано 20 проб паливно-мастильних матеріалів, в 11 з них дослідження показали невідповідність вимогам нормативних документів.
За результатами перевірок до 22 підприємств і 37 юридичних осіб застосовано штрафні санкції на загальну суму близько 100 тис. грн. Низку матеріалів співробітники комітету з торгівлі та захисту прав споживачів Криму направили до правоохоронних органів.
Із 60 перевірених АЗС у місті Сімферополь тільки на одній не виявлено порушення, якість бензину практично ніде не відповідає стандартам. Схема фальсифікації проста: після реалізації газоліну підставним фірмам його офіційний слід губиться, а насправді він надходить на заправки ПММ. За словами начальника відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю Володимира Золотова, через труднощі з виявленням фіктивних фірм, перевірка поширення газового конденсату заходить в глухий кут, знайти реального продавця і покупця цієї сировини практично неможливо.
У результаті страждають інтереси громадян і держави загалом. Анатолій Корнійчук здивований «вичікувальною» позицією податкових органів, адже отримувачі «надприбутків не платять відповідних податків до бюджету, а це пенсії і зарплата вчителів, лікарів, та й інших державних структур, зокрема».
Анатолій Корнійчук заявив, що в Криму вже знайдено спосіб боротьби з фальсифікаціями автомобільного палива. На його думку, газолін, як сировина, має надходити тільки на нафтопереробні заводи. «Ми боремося з наслідком, а причина в тому, що газовий конденсат підприємством «Чорноморнафтогаз» має реалізовуватися тільки нафтопереробним заводам, а не приватним фірмам», — наголосив Анатолій Корнійчук.
Водночас, за словами заступника директора Кримського державного центру стандартизації, метрології і сертифікації Лариси Коропової, до масових порушень приводять відсутність необхідних висновків Держстандарту при відкритті заправних станцій. Перевірки показали, що підприємці нехтують правилами стандартизації продукції. Виявлено не відградуйовані резервуари, на деяких зірвано пломби і змінено показники звітного механізму, що приводить до обману споживачів. Суми обрахунків від 3 до 14 разів перевищують реальну вартість товару. Анатолій Корнійчук доручив підготувати матеріали для обговорення цих проблем на нараду в Раді міністрів Криму, яка планується найближчим часом.