Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ДО РЕЧІ

Десять експертних запитань до уряду
6 квітня, 2005 - 00:00

Днями відбулося засідання Українського клубу на тему «НЕП нової влади: нові можливості та ризики». Учасники засідання — вітчизняні експерти — відзначили неартикульованість нового економічного курсу. На їхню думку, окрім рамкової Програми діяльності уряду, схваленої Верховною Радою, фактично відсутня інформація щодо наявності системної програми реформ та етапів її реалізації, очікуваних результатів на найближчу та віддалену перспективу. «Попри всі заяви посадових осіб, наразі в Україні відсутня економічна філософія нових реформ. На практиці уряд намагається поєднати непоєднуване — соціалістичну та ліберальну ідеологію «свободи в умовах патерналізму та популізму», — йдеться у переданому «Дню» відкритому зверненні до уряду ініціаторів та учасників «Українського клубу». У зв’язку з цим експерти пропонують розпочати публічну дискусію стосовно нової економічної стратегії для України та звертаються з наполегливим проханням до уряду України надати публічну відповідь на десять запитань:

1. За якими критеріями уряд оцінює розвиток країни?

2. Які країни, економічні спільноти уряд визначає як геостратегічних економічних партнерів України та які геоекономічні проекти розглядаються урядом як пріоритетні до 2010 року?

3. Чи планує уряд забезпечити участь національної економіки в європейському розподілі праці, товарів, капіталів та послуг до вступу України до ЄС та на які ніші європейського ринку уряд орієнтуватиме українську економіку?

4. Які стимули планує задіяти уряд для створення нових «точок зростання» («точок прориву») національної економіки?

5. З якими ризиками стикається національна економіка при вступі України до СОТ і в який спосіб уряд планує мінімізувати ці ризики?

6. У який спосіб і протягом якого часу уряд планує якісно змінити діючу модель економічного зростання, що спирається на сировинну структуру національної економіки, та перейти до інноваційної моделі розвитку, базованої на науці й високих технологіях?

7. Скільки повних циклів виробництв (як-от: авіакосмічна галузь, суднобудування тощо) Україна має на сьогодні та які уряд забезпечить до 2010 року?

8. Скільки нових експортних сфер промисловості буде в Україні до 2010 року?

9. У чому полягає реальна мета політики уряду щодо зміни курсу гривні та які реальні перспективи зміни її купівельної спроможності?

10. Які інструменти бюджетної політики будуть задіяні урядом задля вирівнювання соціально-економічного розвитку територіальних громад?

Звернення підписали: Андрій Єрмолаєв, Володимир Лупацій, Центр соціальних досліджень «Софія»; Костянтин Матвієнко, Сергій Дацюк, корпорація «Гардарика»; Олександр Шморгун, Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України; Ярослав Жаліло, Центр антикризових досліджень; Володимир Фесенко, Центр прикладних політичних досліджень «Пента»; Максим Стріха, Інститут відкритої політики; Лідія Волянська, Міжнародний центр перспективних досліджень; Євген Копатько, Донецький інформаційно-аналітичний центр; Віктор Зам’ятін, Медіа-центр «Кандидат»; Марина Вєтровая, Російський медіа-центр

Від редакції: «День» пропонує читачам поставити свої запитання уряду України та взяти участь у запропонованій дискусії

Газета: 
Рубрика: