Дніпропетровська опозиція закликає своїх прибічників дати відсіч фальсифікації місцевих виборів, які відбулися минулої неділі. Обрати виборцям належало шістьох депутатів обласної та одного депутата Дніпропетровської міської ради замість тих, що пішли у парламент або вибули з інших причин. Розстановку сил в органах представницької влади це не змінювало, і результати виборів нічим не загрожували домінуванню Партії регіонів. Однак якщо врахувати наближення президентської кампанії, довибори у місцеві ради дають картину настроїв електорату — другого за чисельністю серед регіонів України. Продемонструвати слабкість на довиборах для нинішньої влади — неприпустимо, тим більше, що дніпропетровські регіонали щойно «делегували» своїх керівників в уряд України. Тож звичайні позачергові вибори набули принципового значення, враховуючи, що й опозиція не збирається поступатися.
Напередодні нинішніх виборів її представникам нарешті вдалося домовитись про висунення «погоджених» кандидатів. Округи по виборах в Дніпропетровську облраду опозиціонери поділили порівну: по два кандидати від політичної сили ОО «Батьківщина», ВО «Свобода» та партії «УДАР». Головна «бійка» очікувалась в окрузі №2, на правобережжі Дніпропетровська, де зійшлись регіонал Олександр Пшинько — ректор транспортного університету — та свободівець Андрій Денисенко. Підтримати гострим словом своїх однопартійців завітав до регіону лідер «Свободи» Олег Тягнибок. В міську раду Дніпропетровська опозиціонери відправили батьківщинця Вадима Шебанова, шанси якого оцінювали не дуже високо. Проте, всупереч усім прогнозам, основна інтрига закрутилась саме там — на околиці міста, в Самарському районі. Партія регіонів висунула кандидатом по округу №21 Василя Клоченка — головного інженера Придніпровської ГРЕС, підприємства, підконтрольного ахметівським структурам. Несподівані речі почали відбуватися навколо названого округу ще під час реєстрації кандидатів. Пробитися до них не вдалося дев’яти претендентам, серед яких були й зелені, що планували взяти під пильний контроль теплову електростанцію як потужний забруднювач міського довкілля. Втім, зареєструвати свого кандидата вдалося Об’єднаній опозиції, який в результаті ледь не став переможцем. Невдовзі після завершення голосування в опозиційних ЗМІ з’явилися радісні повідомлення, що В. Шебанов ніби лідирує. Але процес підрахунку голосів у невеликому окрузі несподівано затягнувся. Пояснювали, що відбувається повторний підрахунок голосів за заявами довірених осіб двох кандидатів. Опозиція одразу запідозрила, що влада намагається «підтасувати» дані, аби вкрасти перемогу їхнього висуванця.
Як повідомив «Дню» сам В. Шебанов, на дільницях округу його представники в день виборів вели паралельний підрахунок, і за цими даними він випереджав свого основного суперника. Однак під час повторного підрахунку було виявлено зіпсовані бюлетені — з двома «галочками» або з перекресленою позначкою. «Мені важко уявити, що виборці спочатку ставили позначку, а потім її перекреслювали і кидали такі бюлетені в урни», — дивується В. Шебанов. Розрив між головними суперниками був невеликий, і сотня з гаком зіпсованих бюлетенів могла відіграти свою роль. «Мені видали протокол, за яким суперник нібито випереджає мене на 37 голосів. Хоча за нашими підрахунками на дільницях, за мене було подано на 97 бюлетенів більше. Наша команда вела відеозапис бюлетенів, і мені незрозуміло, як таке сталося. Ми обов’язково будемо оскаржувати результати виборів у суді», — сказав В. Шебанов. Утім, за його даними, виборами зацікавилась також Прокуратура, але не за заявою опозиції. Щоб звернути увагу на ситуацію, що склалася навколо міського округу №21, «Батьківщина» закликає людей вийти на пікетування будинку Дніпропетровської міськради, де розташовано міськвиборчком. Про свою незгоду з результатами виборів до обласної ради також заявляє й партія «Свобода». За попередніми даними, перемогу на цих виборах в п’яти округах отримали представники Партії регіонів, а в одному — їхній союзник, кандидат від КПУ. Явка на виборах в облраду нібито коливалась від 18,7% у Дніпропетровську, до 47,8% — в сільському окрузі Томаківського району. Одночасно найвищі відсотки кандидати від Партії регіонів отримали саме в містах — в Кривому Розі (74,98%) і в Дніпропетровську (63,05%). Такі показники опозиція ставить під сумнів, тим більше, що офіційного результату ще немає. За їхніми спостереженнями, людей на виборчих дільницях було небагато. А. Денисенко стверджує, що його штабом зафіксовані чисельні факти застосування адмінресурсу та агітації в бюджетних закладах під час виборчої кампанії. ВО «Свобода» вже закликала городян вийти до будинку Дніпропетровської облради, аби захистити реальні показники голосування. Тим часом виборці дивуються: чому опозиціонери із різних партій знову вдалися до окремих протестних акцій, хоча проста логіка підказує, що в подібних випадках необхідно виступати єдиним фронтом.