Традиційно вважають, що Луганська область — регіон тотально російськомовний, але це не зовсім так. Підтвердженням цього є позов, поданий головою Луганської обласної організації Української народної партії Валентином Ткаличем, на депутата обласної ради від Партії регіонів Родіона Мірошника.
Під час недавньої сесії Луганської обласної ради, присвяченої політичній ситуації у країні, що склалася після голосування Ради за Закон України «Про основи державної мовної політики», директор місцевого телеканала Родіон Мірошник заявив: «Украинский язык притесняют, украинский язык нужно защитить! Да что ж это за язык такой несчастный, если его нужно защитить от всего, если этот язык должен расти в оранжерее? То есть получается, что если мы учим своих детей на этом языке, лишаем их всего, мы растим просто недона..., недорасу». Cаме через ці слова Ткалич 16 липня подав позов «Про визнання громадянина Мірошника винним у порушенні моїх громадянських прав» до Ленінського районного суду Луганська. «Я лише хочу, щоб його визнали винним за ці слова і змусили публічно попросити вибачення переді мною й громадянами країни, які вчать своїх дітей українською мовою», — заявив він. Ткалич вважає, що людина, яка працює в держслужбі, не має права допускати таких висловлювань.
— Валентине Васильовичу, що спонукало вас звернутися до суду?
— Я протягом багатьох років бачив, як Родіон Мірошник зростає як фахівець на моїх очах, радів, коли він став керівником телерадіокомпанії, державним службовцем. Тому просто не можу йому цього пробачити. Він — українець, працює для своєї держави, тому не мав права говорити таке. Я також хотів висловити своє публічне ставлення до його слів. Розумію: триває сесія, вирують емоції, але він ще молода людина, тому вважаю, що матиму рацію, якщо скажу йому прилюдно: так робити не можна... Сам Мірошник у якомусь інтерв’ю казав, що Ткалич даремно так обурюється, що його тоді на сесії не було. Але ж цей виступ усі бачили, інформація поширилася. Треба стежити за тим, що говориш, особливо якщо ти представник органів місцевого самоврядування.
— Чи відчуваєте підтримку містян?
— Мене підтримують. Я спілкуюся з російськомовними громадянами, і навіть вони вважають, що не можна так ображати носіїв будь-якої мови. А от Мірошника дехто засуджує... У нас є спільний товариш, історик, який відмовився від дружби з Родіоном. Він каже, що його донька вчиться в українському ліцеї, тому Мірошник фактично образив її: виходить, якщо вона вчиться українською мовою, то буде представницею «недораси»...
— Яким ви бачите подальший розвиток подій?
— Найімовірніше, суд відмовить мені із формальних причин. Упевнений у цьому на 90%. Але я готовий навіть голодувати, поки Мірошник не перепросить за свої слова.