Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Хто злякався студентського голосування?

2 жовтня, 1999 - 00:00

28 вересня відбулася Всеукраїнська молодіжна акція «Студентські вибори президента». У Білій Церкві «прониклися» співчуттям до заходу тільки за день до голосування. Підписавши дозвіл 27 вересня, міський голова Геннадій Шулипа (він же голова місцевої «Злагоди») підкреслив, що проведення можливе «...за умови своєчасного узгодження всіх організаційних питань». Тобто передбачалося зібрати списки виборців і членів комісій, письмові згоди керівників навчальних закладів тощо. Загалом, і далі вибори проходили під жорстким пресингом.

У Білоцерківському державному аграрному університеті взагалі склалася делiкатна ситуація. З одного боку, адміністрації Президента вдалося схилити керівництво, щоб висунути Л.Кучму кандидатом. З іншого — відомий у країні і за рубежем вуз успішно закінчив нинішній голова Верховної Ради, який теж не забуває про рідний вуз. Щоб вийти з положення, керівництво вирішило підпустити якомога менше студентів до урн. У приміщення членів виборчої комісії не пустили, одну з хвірток у двір закрили. На ветеринарному факультеті пішли ще далі: взагалі вилучили урну з вкиненими бюлетенями, «попросивши» організаторів швидше покинути будинок.

Студентам м'ясо-молочного технікуму, педагогічного училища та медучилища пощастило більше: їм дозволили голосувати на перерві. Оскільки ці заклади знаходяться недалеко від кінотеатру М.Горького, де нещодавно виступала Наталя Вітренко, пообіцявши вислати винних «за красиве студентське життя» на рудники, то і проголосували вони на її користь. З 444 голосів «за» Вітренко по області, на цих студентів і припало більше 2/3 голосів. З невеликим відривом за нею йдуть Л.Кучма, Є.Марчук, О.Мороз. Загалом же із 4069 одержаних студентами бюлетенів тільки 2060 вдалося опустити до урни.

ДО РЕЧI

На адресу редакції надішла «спільна заява-протест Закарпатського комітету молодих виборців України та обласних виборчих штабів Мороза, Ткаченка і Марчука щодо фальсифікації студентських виборів на Закарпатті» в якій стверджується, що згідно з протоколом результатів переміг Євген Марчук (26,4%), друге місце за Л.Кучмою (19,8%), третє — у Олександра Мороза (13,9%), Н.Вітренко (5,5%) зайняла 5 місце. Однак результати чесно проведених виборів в Києві незрозуміло «узагальнили», а точніше, просто сфальсифікували, наприклад, Вітренко опинилася на третьому місті.

Михайло САЛИВОН
Газета: 
Рубрика: