Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Єфремов «під прицілом»

Дар’я КАЛЕНЮК: «Якщо справу не буде доведено до суду, то правоохоронні органи ризикують перетворитися на прокуратуру часів Пшонки»
30 липня, 2014 - 12:52
Єфремов «під прицілом»
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Днями Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова за фактом зловживання владою. Про це йдеться в листі слідчого ГПУ до громадської організації «Центр протидії корупції», яка раніше подала заяву до Генпрокуратури з приводу цієї справи.

Народного депутати від Партії регіонів звинувачують у зловживанні владою та чиненні тиску на службових осіб державного підприємства «Луганськвугілля», яких змушував робити закупівлі за втричі дорожчими цінами в підконтрольних йому компаніях. Згідно з ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, йому загрожує позбавлення волі від трьох до шести років.

Як повідомляє «Центр протидії корупції», відповідно до українського законодавства, після особистого подання Генпрокурора прохання до Верховної Ради щодо зняття недоторканності, 20 днів це питання розглядається в комітеті з питань регламенту, членом якого, до речі, є й Олександр Єфремов.

«Це кримінальне провадження, відкрите в середині липня 2014 року, — за кілька місяців після того, як змінилася влада, — свідчить про те, що правоохоронна система в Україні не змінилася, вона досі в стані «стагнації» й не здатна реагувати на виклики та вимоги українського народу», — розповідає «Дню» виконавчий директор ГО «Центр протидії корупції» Дар’я КАЛЕНЮК.

За її словами, «Центр протидії корупції» спільно з деякими депутатами раніше надсилали такі звернення в ті ж правоохоронні органи, в яких описували ці ж факти. «Але реакція на ці звернення була незрозумілою. Начебто в травні міліція почала провадження, але в самій Генпрокуратурі про це нічого не знали. Якщо не буде тиску, і Єфремов не почне домовлятися з людьми в правоохоронних органах, щоб справу технічно придушили, то без проблем її можна довести до суду й визнати ці злочини та правопорушення», — підкреслює Каленюк.

«Єфремов контролює Луганську область понад десять років, і є публічно доступні факти, які говорять, що через прямий або безпосередній вплив цього депутата десятиліттями банкрутували державні підприємства в цій області, — стверджує експерт. — Це означає знищення робочих місць, відмивання мільярдів гривень. Гадаю, Єфремов зараз залучить усі свої важелі для того, щоб зупинити й протидіяти, технічно та юридично напівзам’яти цю справу. Важливо, коли саме Ярема виступить із поданням у ВР від Генпрокуратури, щоб зняти недоторканність з цього депутата».

Експерт наголошує, що є багато інструментів для результативного розслідування цієї справи. «Розслідують злочини ключового замовника, а пособникам й співучасникам, які можуть мати інформацію та докази, гарантують захист від кримінального переслідування або пом’якшують покарання. Якби Генпрокуратура хотіла розслідувати всеоб’ємно такі провадження, тоді було б публічно оголошено гарантію, що в таких людей буде захист, тоді без проблем можна було б зібрати оперативно докази. Так робиться в цивілізованих країнах світу», — підсумовує Дар’я КАЛЕНЮК.

Дмитро ПАЛЬЧИКОВ, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: