Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Європейський молодіжний парламент відвідав Острог

12 вересня, 2009 - 00:00

На початку вересня відбувся Всеукраїнський тур Європейського молодіжного парламенту. Європейська молодь відвідала п’ять українських міст, щоб у дискусіях та обговореннях разом з представниками українського студентства та учнів старших класів запропонувати вирішення нагальних для України проблемних питань. У межах туру членів Європейського молодіжного парламенту приймав у себе Національний університет «Острозька академія». Крім Острога, подібні засідання відбувалися у Києві, Львові, Хмельницькому та Сумах.

Участь у сесії Європейського молодіжного парламенту Острозька академія взяла вперше. Проте долучення університету до такого роду заходів не викликає подиву, оскільки студенти академії вже брали участь у роботі ЄМП в інших українських містах. Тим більше університет уже впродовж кількох років практикує ведення подібних дискусій між студентами різноманітних українських університетів у рамках Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді.

На засіданні ЄМП, крім України, були представлені Велика Британія та Румунія. Роль модератора виконував великобританець Шамаль Ратаяка, досвід якого нараховує понад десять років участі в Європейському молодіжному парламенті.

Працював молодіжний парламент за аналогією до справжнього: чотири комітети, що розглядають проблемні питання, потім їх загальне обговорення і голосування за запропоновану кожним із комітетів резолюцію по їхньому питанню.

На засіданні в Острозькій академії молодь пропонувала власне бачення щодо розв’язання таких гострих питань, як дислокація Чорноморського флоту в Україні, високі темпи поширення ВІЛ/СНІД серед українського населення, як виховувати дітей, чиї батьки працюють за кордоном, щоб заробити на життя, та як подолати хвилю культурних, мовних, релігійних, історичних протиріч, що останнім часом набули резонансу в країні.

Незважаючи на те, що засідала в «парламенті» молодь, рішення пропонувалися дорослі. Це ще один неспростовний доказ того, що у нас є молоді люди, які готові взяти на себе відповідальність за країну. Чому б нашим високопосадовцям не прислухатися до них і не сформувати інтернаціональну комісію, яка об’єктивно дослідила б проблему дислокації ЧФ у Криму чи не припинити спекулювати нашою історією та мовою? Також пропонувалося запровадити у школах уроки чи зустрічі з психологами на тему поширення інфекції ВІЛ/СНІД в Україні, поглиблювати освіченість людей, особливо молоді, для подолання міжкультурної та історичної ворожнечі. Чи, наприклад, організувати роботу психологічних центрів та соціального захисту для дітей, чиї батьки залишили сім’ї, бо в Україні вони не можуть прогодувати своїх дітей. Зверталася увага на проблему кіноіндустрії в Україні. Всі питання для нас надзвичайно болючі й те, що молодь цікавиться ними, шукає шляхи виходу з кризи — вже перший крок до її подолання. Тим більше, такі заходи — це ще одна спроба стимулювати владу вирішувати справді нагальні проблеми суспільства, замість того, щоб займатися декларацією загальновідомих, пустопорожніх догм.

Прийнята на засіданні ЄМП резолюція по зазначених питаннях буде надіслана до Європарламенту в Брюсселі як ініціатива молоді.

Вікторія СКУБА
Газета: 
Рубрика: