Однак переконати міжнародних експертів у бездоганному виконанні «домашнього завдання» Україні поки що не дуже вдається, хоча за сумлінність їй пообіцяли $550 млн. у липні, коли Рада директорів Фонду може винести позитивне рішення. Для цього урядові треба добитися наповнення бюджету і забезпечити відшкодування ПДВ експортерам. Днями міністр фінансів Ігор Юшко заявив про нову вимогу МВФ — прийняття законів про відміну безпідставних пільг.
Є й інші невирішені питання. Аналізуючи ситуацію в Ощадбанку, до діяльності якого міжнародні фінансові організації мають претензії, В.Стельмах зазначив, що банк має «певні труднощі» з кредитуванням, однак у його портфелі проблемних кредитів не більше, ніж в інших банках. Головний банкір вважає, що Ощадбанк міг би надалі стати фінансово надійним, якби передавав накопичені ресурси в економіку через посередництво іншого державного банку — Укрексімбанку.
У ході переговорного процесу з міжнародними фінансовими організаціями з’ясувалося, що голова НБУ прихильніше ставиться до грошей Всесвітнього банку, які, за його словами, скеровані «на конкретні галузі економіки». До кредитів МВФ у В.Стельмаха ставлення дещо інше: на поточні цілі особливої потреби в цих грошах немає, однак вони знадобились би на покриття «чистими» резервами трьохмісячного імпорту — цей показник суттєво підвищив би імідж України у світі.