Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кампанія-2004: крок за кроком

19 червня, 2004 - 00:00

Як уже повідомлялося, кампанія з виборів президента України офіційно стартує 3 липня, а 4 липня розпочнеться реєстрація кандидатів у президенти. Згідно з календарним планом, до початку виборчого процесу політичні партії на своїх з’їздах, зборах або конференціях мають ухвалити рішення про створення виборчих блоків.

До 1 липня органи виконавчої влади на місцях повинні скласти загальний список виборців. До 2 липня ЦВК визначає перелік держав, де проживає значна кількість українських виборців. До 2 липня ЦВК має також затвердити кошторис витрат на підготовку та проведення виборів.

До 3 липня має бути відкритий спеціальний рахунок Центрвиборчкому для внесення політичними партіями або блоками, що висунули кандидатів у президенти, грошової застави.

Політичні партії та блоки партій, а також окремі громадяни, що бажають взяти участь у виборах, повинні висунути кандидатів (самовисунутися) на посаду президента з 4 до 27 липня включно.

До 12 липня мають бути створені територіальні виборчі округи в Криму, областях, Києві й Севастополі.

Представити документи в ЦВК для реєстрації кандидата на посаду президента України можна буде до 1 серпня включно.

Реєстрація кандидатів на посаду президента завершується 6 серпня. У триденний термін після реєстрації кандидата в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр» публікується декларація про його майно й прибутки.

До 11 серпня мають бути відкриті накопичувальні рахунки виборчого фонду кандидатів, а також поточні рахунки виборчих фондів кандидатів в установах банку в межах територіального виборчого округу. До цієї ж дати створюються територіальні виборчі комісії.

До 10 вересня мають бути створені виборчі дільниці, зокрема й за кордоном, визначена їх єдина нумерація й визначені їхні межі.

Передання до ЦВК підписних листів на підтримку кандидата на посаду президента України здійснюватиметься до 20 вересня.

До 22 вересня на основі загального списку виборців складаються виборчі списки для голосування по кожній дільниці.

До 30 вересня затверджується форма й текст виборчого бюлетеня.

Поширення інформації про результати опитування громадської думки про кандидатів на посаду президента припиняється з 16 жовтня.

До 25 жовтня вносяться подання про реєстрацію спостерігачів від кандидатів на посаду президента, партії або блоку, що висунули кандидата, у відповідний тервиборчком.

До 20 жовтня ЦВК має забезпечити друкування виборчих бюлетенів, які мають бути передані тервиборчкомам до 27 жовтня, дільничим виборчкомам — до 28 жовтня.

Передвиборна агітація починається наступного дня після реєстрації кандидата в президенти й завершується о 24.00 29 жовтня.

Голосування відбудеться з 8.00 до 20.00 31 жовтня.

До 10 листопада ЦВК має визначити результати голосування й ухвалити рішення про обрання президента України.

До 13 грудня 2004 року новообраний президент України займе посаду.

ДО РЕЧІ

Згідно з ухваленими в четвер Верховною Радою змінами до держбюджету-2004, фінансування проведення президентських виборів збільшено майже в 2,5 раза, повідомляє Інтерфакс-Україна. У загальному фонді бюджету на ці цілі передбачено 391,046 млн. грн. (раніше планувалося 158,9 млн. грн.). Змінами передбачено також 1,291 млн. грн. на створення та впровадження Єдиного державного реєстру виборців і єдиної електронної інформаційної системи «Вибори». Збільшено й суму, яка виділяється для ЦВК на утримання керівництва та управління в сфері проведення виборів і референдумів — тепер вона складе 23, 535 млн. грн. (раніше — 6,279 млн. грн).

Газета: 
Рубрика: