Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кандидати в депутати зловживають авторитетом Церкви

Заявив секретар Синоду єпископів Української греко-католицької церкви Владика Богдан (Дзюрах)
4 жовтня, 2012 - 00:00
БОГДАН (ДЗЮРАХ)

Він навів «найсвіжіший» приклад такого випадку, який днями стався на Львівщині. Там один із кандидатів у депутати розповсюджував листівки з повідомленнями, що з його ініціативи організовується «екуменічна проща» до одного з найбільших паломницьких центрів у Галичині, та подавав назви храмів, до яких слід звертатися у справі запису на цю прощу.

«Після перевірки з нашого боку виявилося, що священики вказаного храму нічого не знають про цю «побожну ініціативу» кандидата й самі були здивовані, прочитавши назву свого храму в листівці. Отці запевнили нас, що не збираються таким чином вести своїх парафіян на цю прощу», — розповів секретар Синоду.

Ще один випадок щодо використання авторитету церковників стався на Тернопільщині.

«Кандидат у депутати опублікував у своїй газеті «переможців» у різних номінаціях, зрештою, невідомо ким і за якою процедурою встановлених: отже, зліва і справа були фотографії високих церковних достойників, а між ними кандидат помістив фото себе, хорошого... Не думаю, що наша Церква чи Владики були дуже раді цим «паперовим» перемогам, але сам кандидат, імовірно, вирішив, що це буде непоганим піар-ходом для нього...» — сказав Владика Богдан.

Він наголосив, що використання морального авторитету Церкви для власних політичних цілей є «негідним та не прикрашає жодного кандидата в депутати», бо виявляє глибоке нерозуміння з його боку специфічної ролі Церкви в суспільстві.

«У діях деяких політичних сил і окремих політиків можна прочитати месидж, що все у світі можна продати чи купити. Але якщо нині кандидат у депутати купує голоси виборців, то де гарантія, що завтра він не продасть і свій власний голос та не змінить власну політичну позицію? Хто раз неправдою прийшов до влади, буде спокушений знов і знов жити й діяти в неправді. Чи нам потрібен такий склад майбутнього парламенту?», — риторично запитує секретар Синоду УГКЦ.

Він висловив переконання в тому, що якщо б кандидати мали що сказати людям, вони б не вдавалися до таких нечесних прийомів, як використання адмінресурсу чи надужиття авторитету Церкви. Вони би просто приходили до людей, спілкувалися з ними щиро й відкрито, відповідали на їхні запитання, пояснювали свою позицію й таким чином здобували собі довіру й голоси виборців.

«Можливо, це — ідеал, але не недосяжний. А поки що — наші теперішні претенденти на депутатський мандат переважно ховаються за фотографіями на бігбордах та за не завжди чесними методами своїх політтехнологів. І це не може не засмучувати... Хочеться вірити, що наш народ все-таки проявить свою мудрість і не продасть власну свободу і власну гідність за кількасот гривень».

Владика Богдан бажає виборцям, щоб не завжди вірили своїм очам чи вухам, коли зустрічаються з агітацією з боку учасників теперішньої виборчої кампанії, а, натомість, дуже прискіпливо перевіряли кандидатів, перш ніж довірити їм право представляти себе та свій регіон у парламенті.

Секретар Синоду нагадав, що єпископи УГКЦ у своєму Зверненні з нагоди початку виборчої кампанії вже радили виборцям ставити прості, але конкретні запитання кандидатам і домагатися чесної відповіді від них: «Що доброго ти вже зробив для народу?» «Чи совісно й чесно дотепер виконував свої політичні й професійні зобов’язання?» тощо.

Оксана КЛИМОНЧУК
Газета: 
Рубрика: