Учора з другої спроби Верховній Раді вдалося позбавити недоторканості депутата-сепаратиста Олега Царьова. В результаті першого голосування 235 народних обранців висловилися за притягнення регіонала до кримінальної відповідальності. Другим голосуванням 226 депутатів надали згоду на його затримання та обрання запобіжного заходу.
Із цим закінчилася багатотижнева тяганина, під час якої парламент вже декілька разів безуспішно намагався проголосувати за притягнення Царьова до кримінальної відповідальності. За цей час регіонал встиг створити сепаратистську організацію «Новоросія», внести заставу за декількох лідерів сепаратистів, виступити із заявами у російських ЗМІ та багато інших антиукраїнських дій. Весь цей час регіонали саботували та зривали голосування за притягнення до кримінальної Царьова.
«Затягування голосування пояснюють президентською кампанією, але реальні пояснення полягають в тому, що були включені якісь інші сили, — розповідає народний депутат Юрій Дерев’янко. — На минулому голосуванні навіть не було депутатів, щоб зняти з Царьова недоторканість. Чому депутати не прийшли на голосування, хоча знали, що на порядок денний винесено питання, яке демонструє чітку позицію Верховної Ради для суспільства? Парламент закликає людей до мобілізації, але фактично не може мобілізувати сам себе».
Очевидно, що позбавлення Царьова недоторканості є прецедентом для тих депутатів, які зганьбили себе антидержавною діяльністю, голосуванням за закони 17 лютого та фінансуванням і підтримкою терористів на сході. Доказом цього слугує подання у парламенті в.о. генпрокурора Олега Махніцького щодо позбавлення депутатської недоторканості регіонала Володимира Олійника та комуніста Ігоря Калєтніка.
Можливо, можна говорити про очищення органів влади від елементів, які ведуть антидержавницьку діяльність. Але на засіданні ВР депутат-регіонал Микола Левченко заявив щодо цього: «Такими заявами, образами, взяттям під варту, погрозами арештів ви ще більше розколюєте Україну. Треба сісти за стіл переговорів, виконати всі вимоги жителів південного сходу, провести децентралізацію влади, дати російській мові статус державної і ви знищите привід для конфлікту».
«Затримання депутатів, які пов’язані із сепаратизмом ще більше суспільство не розколе, — коментує «Дню» блогер Карл Волох. — Ці депутати вже давно не є репрезентаторами свого регіону. Нормальні люди поставили на них хрест, а бойовики воюють за гроші. До того ж, скоро в країні пройдуть нові парламентські вибори».
«Всіх зрадників-псевдонародних депутатів треба притягати до відповідальності і негайно вносити документи щодо цього до Верховної Ради, — каже Дерев’янко. — Такі, як Царьов, — із табору комуністів та регіоналів — завдають ще більшоїф шкоди, аніж поодинокі бойовики на сході», — зазначає народний депутат.