КС відкрив провадження щодо другого Указу Президента
Конституційний Суд відкрив провадження в справі щодо конституційності Указу Президента про розпуск Верховної Ради від 26 квітня. Про це повідомляється на офіційному сайті Конституційного Суду. У повідомленні зазначається, що «постановою колегії суддів відкрите конституційне проведення в справі, ведеться підготовка справи до розгляду на засіданні Суду». Проведення було відкрите з представлень 160 депутатів. Разом із тим Конституційний Суд продовжує розгляд справи щодо конституційності Указу Президента про розпуск парламенту від 2 квітня.
Опозицію залишили без зарплати
Апарат Верховної Ради припинив нараховувати заробітну плату депутатам-представникам опозиції. Цю інформацію журналістам підтвердив голова регламентного комітету парламенту Олександр Єфремов. За його словами, комітет розглянув питання правомірності нарахування зарплати опозиціонерам на минулому засіданні. Єфремов підкреслив, що «справа не в тому, що коаліціянти не хочуть давати опозиціонерам гроші, але зарплату будуть отримувати лише ті депутати, які відповідно до існуючих норм приходять до сесійної зали і власноручно розписуються у відомості». У свою чергу член політради «Нашої України» Володимир Шкляр вважає, що депутатська зарплата опозиціонерів повинна піти на доброчинність. На його думку, кожний депутат-опозиціонер повинен написати відповідну заяву, але ці гроші «ні в якому разі не повинні залишатися у Верховній Раді». За словами Шкляра, це потрібне для того, щоб «коаліція не перерахувала ці гроші собі на відпуски й премії», передає «Українська правда».
Степан Гавриш: Віктор Ющенко розпустить і нову Раду
Президент України Віктор Ющенко розпустить Верховну Раду, обрану на дострокових парламентських виборах. Про це заявив в інтерв’ю «Известиям в Украине» суддя Конституційного Суду Степан Гавриш. «Верховна Рада, яка має бути обрана, буде «технічною», вона довго не протримається. Президент її знову розпустить, щоб провести другі дострокові вибори. Україні необхідна нова Конституція», — вважає він. Водночас, за словами Гавриша, референдум з внесення змін до Конституції пройде вже в 2008 році. Говорячи про те, коли саме відбудуться дострокові вибори, Гавриш відмітив, що наразі обговорюються три дати: літній період — з 24 червня по 8 липня, 9 вересня й початок жовтня. Червень—липень пропонують «помаранчеві». Він вважає, що найбільш реальною датою виборів є 9 вересня. Також Гавриш розповів, що Конституційний Суд зараз недієздатний, а будь-яке його рішення викличе недовіру у більшої частини суспільства через обвинувачення суддів у корупції. «У суді зараз нічого не відбувається. Він недієздатний. І не тому, що Президент звільнив трьох суддів з 18, а тому, що КС за 9 місяців не зміг прийняти жодної постанови. Судді порушили присягу, не виконували службові обов’язки. Вони не справляються з роботою», — наголосив він.