Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПОДРОБИЦІ

30 серпня, 2006 - 00:00

Леся Гонгадзе до суду більше не піде

Леся Гонгадзе більше не братиме участі в жодних судових процесах у справі вбивства її сина Георгія Гонгадзе. Про це вона повідомила «Німецькій хвилі». Леся Гонгадзе говорить, що цей процес не цікавив її із самого початку, «а тепер він наближається до завершення, і за грати хочуть посадити начебто виконавців», у чому мати дуже сумнівається.

Адвокат Андрій Федур також підтвердив намір матері журналіста: «Ми всі виходимо з процесу. Леся Гонгадзе більше не бажає брати участь у подальших судових засіданнях, а я пов’язаний з її позицією». «Хоча наше усунення й вигідне прокуратурі та іншим силовим структурам, але це рішення матері», — додав Федур. Офіційну позицію і мотивацію такого рішення адвокат пообіцяв оприлюднити напередодні судового засідання і направити до суду всі відповідні документи. Чергове судове засідання зі справи вбивства журналіста Георгія Гонгазде заплановане на 14 вересня.

Генпрокуратура знову взялася за справу Чорновола

Генеральна прокуратура України (ГПУ) відновила слідство у справі про загибель засновника Народного Руху України (НРУ) В’ячеслава Чорновола. Про це «5 каналу» повідомили в прес- службі Генпрокуратури. Найближчим часом слід чекати результатів повторної автотехнічної експертизи, після якої ГПУ буде приймати рішення щодо необхідності передачі справи В’ячеслава Чорновола до суду. «Повторній перевірці підлягають усі технічні параметри цієї ДТП, і таким чином відновлюються події тієї ночі», — повідомили в прес-службі ГПУ. Причому експертизу проводять не слідчі Генпрокуратури, а незалежні експерти — співробітники одного з українських дослідницьких інститутів. Екс-генпрокурор Святослав Піскун заявляє, що ГПУ має у своєму розпорядженні «всі аргументи й докази», які підтверджують, що загибель Чорновола була «вбивством, організованим спецслужбами». Колишній радник міністра внутрішніх справ Микола Степаненко, який займається розслідуванням загибелі В’ячеслава Чорновола понад сім років, також стверджує, що на сьогодні існують докази того, що В’ячеслава Чорновола було вбито. Треба сказати, представники Руху з самого початку називали смерть свого лідера політичним вбивством. Цього разу хід слідства курирує заступник генпрокурора Віталій Щоткін. Розслідування справи знаходиться під контролем Президента. Сам Віктор Ющенко на відкритті пам’ятника В’ячеславу Чорноволу також заявив, що має сумніви щодо випадковості смерті засновника НРУ. Нагадаємо, лідер Народного Руху В’ячеслав Чорновіл і водій його автомобіля загинули в автокатастрофі 5 березня 1999 року на трасі Бориспіль — Золотоноша. Автомобіль зіткнувся з КамАЗом, який розвертався на дорозі. Вранці 26 березня тогочасний міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко заявив, що голова НРУ загинув у результаті ДТП і що «версія замаху на В’ячеслава Чорновола як причини його загибелі навіть не розглядалася». Справу про загибель Чорновола закривали й поновлювали кілька разів. 4 квітня 2005 року ГПУ відновила слідчі дії. 18 липня 2005 року справу з МВС було передано до Генпрокуратури.

Газета: 
Рубрика: