Доказів причетності Олександра Третьякова, Петра Порошенка та Миколи Мартиненка до будь- яких злочинів, вказаних у заявах колишнього державного секретаря Олександра Зінченка, під час перевірки прокуратурою не виявлено. Про це вчора на прес-конференції повідомив генпрокурор України Святослав Піскун.
Отже, генпрокурор підтвердив версію Президента України. Нагадаємо: Віктор Ющенко, доручаючи силовим структурам перевірити заяви екс- держсекретаря, висловив переконання, що доказів корумпованості президентського оточення знайдено не буде.
Водночас С.Піскун розповів журналістам, що за фактами тиску на судові органи та втручання в господарську діяльність з боку працівників апарату РНБО порушено п’ять кримінальних справ, в яких фігурує зокрема Петро Порошенко. Він підкреслив, що справи порушено «за фактом, а не проти конкретної особи». За його словами, доказів корупції в цих випадках не виявлено, а «йдеться про інші злочини».
Зокрема, 10 вересня порушено, за словами генпрокурора, кримінальну справу за фактом втручання службових осіб секретаріату Ради нацбезбеки в діяльність судових органів Луганського суду. Від суддів цього суду працівники апарату РНБО начебто вимагали продовжити процедуру банкрутства Северодонецького об’єднання «Азот». При цьому суддів нібито залякували підготовленим президентським указом про ліквідацію цього суду.
7 вересня генпрокурор порушив кримінальну справу за фактом втручання службових осіб секретаріату РНБО в діяльність Київського апеляційного суду, який розглядає позов Генпрокуратури до Фонду держмайна і концерну «Придніпров’я» про визнання недійсними актів та договір про купівлю- продаж пакетів акцій НЗФ.
За словами С.Піскуна, наступну справу порушено за «фактом втручання в діяльність київського міжобласного суду, який розглядає позов проти заводу ім.Антонова до ЗАТ «Укрсіттрансавіа». У цій справі перевіряється «причетність до тиску секретаря РНБО Петра Порошенка і його радника Івченка», — цитує генпрокурора www.pravda.com.ua.
Також за заявою Зінченка було перевірено факт про «незаконність закриття в минулому справ проти радника Порошенка».
Крім того, до «Генпрокуратури надійшла заява представника компанії, яка інвестує будівництво по вул. Грушевського, 9а, про протиправні дії Порошенка та керівника компанії «Укрпромінвест» Кононенка», заявив генпрокурор. За фактом заяви порушена і розслідується справа згідно зі ст. 236 «Протидія законній господарській діяльності».
«Взагалі підстав вважати дії корупційними немає. Є інші злочини, по яких проводяться розслідування», — заявив Святослав Піскун. Він нагадав, що Кримінальний кодекс відводить на розслідування справи два місяці: «Є людина корупціонером чи ні, треба встановити у відповідності із законом слідчим шляхом».
Напередодні екс-секретар РНБО Петро Порошенко у прямому ефірі телеканалу «1+1» заявив про цілковиту безпідставність пред’явлених йому звинувачень. На ефір він, за його словами, прибув безпосередньо з Генпрокуратури, де перебував упродовж п’яти годин і мав можливість дати пояснення щодо цих звинувачень. «Я був шокований», — сказав П. Порошенко, підкресливши, що замість доказів знайшов лише «виписки з сайту «Україна кримінальна».
Торкаючись проблеми будинку на Грушевського, Петро Порошенко заявив, що ще до інаугурації Президента практично всі органи влади виступили проти його будівництва. «Будинок будувався з дозволу колишнього президента і за сприяння колишнього міністра транспорту», — сказав він. За словами екс-секретаря РНБОУ, наприкінці травня він на прохання народного депутата Леоніда Каденюка прийняв представників цієї компанії, які ще з кінця березня намагалися з ним «про щось домовитися». «Розмова була короткою, почалася з пропозиції хабара. Вони були вигнані, й більше я їх не бачив», — розповів П. Порошенко журналістам. Він також висловив упевненість: «Крім цього епізоду і інтернет-роздруківок Речинського, який працював прес-секретарем О.Турчинова, у слідчих більше нічого немає». Як відомо, екс-голова СБУ Олександр Турчинов, звинувативши державних високопосадовців у причетності до «банального вимагання і банального хабарництва», заявив, що Петро Порошенко пропонував власникам будинку по вул. Грушевського або віддати йому контрольний пакет, або задовольнитися компенсацією незначної частини завданих їм збитків. Інакше, мовляв, будинок взагалі знесуть. Директор компанії- забудовника в інтерв’ю ЗМІ підтвердив факт вимагання. Отже, чим закінчиться ця історія, стане відомо через два місяці. Принаймні так можна було зрозуміти генпрокурора Святослава Піскуна. Якщо, звичайно, це провадження не поповнить перелік резонансних справ, підсумки розслідування яких так і не стали надбанням громадськості.