У четвер, 25 квітня, майже о 7 годині вечора в залі Центрального суду міста Сімферополя суддя Андрій Долгополов оголосив ухвалу про задоволення скарги Тетяни Красикової і визнання виборів депутатів Верховної Ради Криму в одномандатному виборчому окрузі № 25 недійсними через порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АРК», допущені в день голосування. Суд визнав незаконною і скасував ухвалу окружкому про перемогу на окрузі Леоніда Грача і його реєстрацію виборчою комісією Криму депутатом кримського парламенту. Суд зобов’язав виборчком анулювати тимчасове посвідчення Леоніда Грача і ухвалив, що постанову має бути виконано негайно, хоча й визнав, що відповідач має право її оскаржити протягом місяця. В ухвалі також обумовлено, що в разі неможливості виконати цю постанову колегіально, суд зобов’язує зробити це особисто голову виборчкому Івана Полякова. Згідно з ухвалою суду, виборчком Криму зобов’язаний призначити повторні вибори в окрузі № 25.
Друга сенсація того ж дня: окружна виборча комісія № 39, котра вже майже визнала вибори в окрузі недійсними, під час перерахунку голосів виявила, що підрахунок їх вівся тенденційно: бюлетені, подані за одного з кандидатів, були зараховані іншому, їх було «сховано» в різних пачках, наприклад, в пачках бюлетенів, поданих «проти всіх», і так далі. Аналіз показав, що «ховалися» голоси, подані за кандидата Андрія Сенченка, а «поповнювалися» — кандидата Валерія Єфанова, якого висунула Компартія. Він спочатку і був оголошений переможцем. Внаслідок перерахунку голосів, призначеного головою виборчкому Криму Іваном Поляковим, виявилося, що реально за Андрія Сенченка подано на 277 голосів більше, ніж за Валерія Єфанова. Тому окружком постановив скасувати свою колишню ухвалу і визнав переможцем лідера громадського комітету «Прозора влада» Андрія Сенченка.
— У мене зараз немає почуття морального задоволення, — сказав Андрій Сенченко, коментуючи подію, — є почуття гидливості від усього того, що в нас відбувається, що намагаються називати виборами…
Як виявилося, після відновлення Верховним Судом України своєї реєстрації Леонід Грач докладав усіх зусиль до того, щоб знову обратися спікером кримського парламенту. Звичайно, для цього можна було обрати такий шлях: змінити свій авторитарний стиль роботи, який критикують майже всі в Криму, змінити світогляд, визнати свої помилки. Але, як виявилося, увійти до його фракції висловили бажання лише 26 депутатів, а на скликані Грачем збори взагалі прийшло лише 22 особи. Паралельно Леонід Грач став прощупувати способи відходу до Києва. За інформацією, що є в Криму, він почав переговори з народними депутатами України, бажаючи очолити один із комітетів Верховної Ради України. Поки що невідомо, наскільки успішними були ці переговори, але це говорить про те, що Грач, нарешті, усвідомив, що в автономії він не всесильний.
Депутати Верховної Ради Криму нового скликання відверто говорять, що з відходом Грача має бути переглянута написана ним Конституція Криму, як і багато інших документів, що регламентують діяльність Верховної Ради і надають спікерові невиправдано великi повноваження.
Якщо останню ухвалу Центрального суду про скасування реєстрації Леоніда Грача буде виконано, можна говорити про те, що декомунізація Кримської Верховної Ради відбулася. Цікаво, що в ході нинішніх виборів відбулася і декомунізація Севастопольської міської ради. Якщо раніше до її складу було обрано 52 кандидати від Компартії, то зараз — лише 10. Значно поменшало число представників Компартії в місцевих органах влади. Можна зробити висновок, що загалом народ уже відмовив комуністам у кредиті необмеженої довіри, а порівняно високий відсоток голосів за них у партійному багатомандатному окрузі пояснюється малою обізнаністю виборців у сучасній політичній структурі суспільства…