Харківським кандидатам у народні обранці не вистачає багато чого: фінансових ресурсів для розкручування, безкоштовного телеефіру, юридичних навичок, а головне — культури поведінки. Бажаючих зайняти крісло в радах усіх рівнів у регіоні знайшлося дуже багато. Так на 150 місць в облраду претендує 1415 кандидатів від 43 партій — майже по 10 чоловік на місце. Як повідомив голова обласної територіальної виборчої комісії Микола Селезньов, мінімальне число заявлених претендентів від однієї партії або блоку — 3, максимальне — 150. На посаду міського голови претендує 28 чоловік, які систематично пишуть один на одного скарги. Останнім часом міська виборча комісія розглянула 12 скарг кандидатів на посаду мера та депутатів міськради на своїх опонентів. В основному претензії стосувалися листівок суперників. Так за добу один кандидат написав вісім скарг. Більшість скарг надходила від тих кандидатів, які так і не пройшли реєстрацію. Якби комісія визнала правоту автора претензії, після двох попереджень порушника могли б зняти з передвиборної гонки, однак довести свої слова в заявах поки не вдалося нікому. Юридична підготовка потенційних народних обранців, як стверджують у комісіях, за останні роки так і не змінилася і дорівнює майже нулю. У спробах прибрати суперників політики пишуть часто бездоказові скарги, підкріплюючи їх цитатами законів, але аж ніяк не доказами правопорушення.
Одна з небагатьох скарг, що пройшла перевірку, яку міська виборча комісія вже відправила в Центрвиборчком, стосується порушення права на безкоштовний ефір державної обласної телекомпанія. Про це порушення своїх прав заявило вже кілька кандидатів на посаду мера Харкова. Керівництво обласної ТРК своєї провини не визнає. Справа в тому, що з чотирьох годин на день, відведених законом на безкоштовну агітацію, в телекомпанії є лише година й цей час до виборів уже зайнято кандидатами в депутати й мери. Згідно з законом, державне телебачення зобов’язане надавати ефірний час кандидатам між сьомою та одинадцятою годинами вечора, проте ліцензія ХОДТРК на мовлення розповсюджується лише до восьмої годин вечора. Графік безкоштовного ефіру чітко розписаний по ієрархії народних обранців: 5 хвилин — для кандидатів в обласну раду, десять — для тих, хто балотується в парламент. Усі кандидати, які не встигли, залишилися збоку. В основному постраждали претенденти на посаду міського голови, яким порадили скористатися послугами комерційних телеканалів. Для більшості самовисуванців ціна однієї хвилини ефіру від трьох до семи тисяч не під силу. Надій на те, що ситуація вирішиться, мало. Навіть якщо з Києва прийде офіційне розпорядження, «втиснути» скривджених кандидатів у ефірну сітку державного телебачення вже не вдасться.
Не цураються кандидати в народні обранці застосовувати і фізичне насильство як аргумент у політичних суперечках. За останні дні в деяких районах області були зафіксовані випадки нападів і побиття представників різних політичних сил. Виступаючи в облраді на сесії, єдиним питанням на порядку денному якої мало бути питання розподілу бюджетних грошей на вибори, представники потерпілих партій частіше вживали слово «провокація», аніж «бюджет» і звинувачували суперників у всіх мислимих і немислимих порушеннях виборчого процесу.