Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кузня політичних кадрів

22 лютого, 2006 - 00:00

«У цій школі немає ні стін, ні вчителів, ні студентів. Єдине, що єднає її учасників, — це невтомне бажання сприяти розвитку демократичного суспільства», — так охарактеризував Українську школу політичних студій під час її урочистого відкриття у Верховній Раді України генеральний директор з питань політичної діяльності Ради Європи Жан-Луї Лоран.

Українська школа політичних студій є спільним проектом Лабораторії законодавчих ініціатив, Генерального директорату з політичних справ Ради Європи та Посольства Японії. Це позапартійний проект, який має на меті формування, навчання та підтримку нової генерації політиків, державних службовців, лідерів громадянського суспільства, підприємців, журналістів, юристів, яким під силу сформувати та реалізувати українську європейську ідею. Напередодні було проведено масштабну всеукраїнську кампанію з відбору 35 учасників школи з-поміж 400 кандидатів з усієї України. Учасники матимуть можливість узяти участь у трьох сесіях УШПС в Україні та одній у Страсбурзі. Тренерами та лекторами УШПС будуть провідні українські та зарубіжні суспільно-політичні діячі та науковці. У рамках Української школи політичних студій учасники зможуть здобути не лише знання, а й навички, необхідні для побудови успішної політичної кар’єри, участі у процесі прийняття рішень на усіх рівнях влади, розв’язання суспільних проблем. Участь у Школі є безкоштовною для відібраних слухачів.

«Реалізація в Україні демократичних реформ, інтеграція нашої держави в європейське співтовариство, утвердження верховенства права та забезпечення захисту прав людини — справа, яку мають здійснити випускники Школи», — заявив на відкритті директор УШПС та голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі зауважив, що «сам факт створення демократичної системи ще не є гарантією існування демократії, бо, як говорить відома мудрість, демократія — це спосіб мислення». Він побажав усім учасникам за допомогою УШПС набути такого демократичного мислення.

Роль цього проекту було також підкреслено Комітетом міністрів Ради Європи, який 11 січня 2006 року зазначив, що створення Української школи політичних студій є одним із кроків, які мають особливе значення для демократичного розвитку України. Подібні школи, які мають на меті здійснювати динамічну практичну кадрову підготовку молодих спеціалістів, були створені також у Росії, Грузії, Болгарії, Боснії й Герцеговині, Молдові, Косові, Македонії, Сербії й Чорногорії, Румунії, Хорватії та Вірменії.

Інна ШАПОШНИК
Газета: 
Рубрика: