Уперше в історії подібних форумів ООН право виступити з основними доповідями було надано представникам недержавних делегацій.
Член консультативної ради з питань меншин при президентові Латвії, лідер недержавної організації Борис Цилевич сказав кореспонденту «Дня»: «ООН так само, як і будь-якій іншій організації, доводиться вирішувати різного роду проблеми. Так, система проведення регіональних конференцій дозволила ООН не запрошувати представників деяких держав Азії та Африки, які 1993 року на Віденській конференції засумнівалися щодо універсальності Декларації прав людини. Вони заявили, що концепція Прав людини є суто західною, християнською ідеєю і суперечить азіатській системі цінностей.
На думку багатьох експертів, міжнародна система Захисту прав людини орієнтована на судовий підхід, який абсолютно не прийнятний для країн Азії, де культивуються зовсім інші методи розв’язання суперечок.
До того ж Європейська концепція прав людини захищає, передусім, інтереси особистості, індивідуума, тоді як в Азії первинними вважаються інтереси групи, колективу».
Борис Цилевич зазначив, що, на думку багатьох його колег, ООН приділяє особливу увагу Україні та Криму.
«По-перше, Захід приваблює величезний економічний потенціал України, її сільське господарство, курортні зони, дешева робоча сила й сировина.
По-друге, європейські політики ще не знають, як складуться надалі стосунки з Росією, яка, попри економічну кризу, була й залишатиметься наддержавою.
З іншого боку, Захід прагне нишком створити систему безпеки проти Росії. Тому Україна, внаслідок географічного положення, має стати плацдармом, адже кордон між Заходом і Сходом проходитиме саме вздовж східного кордону України.
У будь-якому випадку Європа намагатиметься зробити все можливе для того, щоб Україна не возз’єдналася з Росією. Отже, допомагатиме Україні. Уряд вашої країни має чудовий шанс скористатися цією допомогою».
№172 10.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»