Зазначимо, що все це відбувається лише через вісім днів після вбивства члена Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку Олексія Ромашка. У цій справі слідство вже вийшло на декількох підозрюваних кілерів, але поки не має жодної інформації про можливих замовників. «Ми відстежуємо всі версії, але основна робота ведеться з перевірки зв’язку вбивства з професійною діяльністю», — повідомив заступник прокурора Києва Віктор Шевченко. Він признається, що вже знає більше, ніж може говорити: на цьому етапі слідства оприлюднювати якісь проміжні дані не прийнято. Стало відомо, що зникли деякі особисті речі Олексія Ромашка, зокрема, барсетка з грошима та частиною документів, але версію про пограбування слідчі вважають другорядною. Немає інформації і про зброю, з якої було зроблено контрольний постріл після двох ударів ножем. Віктор Шевченко говорить, що знайдена гільза могла використовуватися у зброї декількох видів з однаковим калібром.
За рекомендацією слідчих, Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку не надає журналістам інформації про останні справи, які вів Олексій Ромашко. Саме ці дані могли дати відповіді на багато запитань, пов’язаних з вигодою від смерті куратора контрольно- ревізійної роботи в комісії для певних фірм або політичних сил. МВС зараз проводить ретельну перевірку всієї діяльності комісії. Цікаво, що під час вивчення документів слідчі розкрили декілька нових правопорушень. Михайло Корнієнко, начальник Управління у боротьбі з економічною злочинністю МВС України зазначає, що пізніше будуть зроблені висновки і щодо цих несподівано виниклих порушень, що не стосуються вбивства. «Те вивчення, яке ми зараз проводимо в рамках справи, порушеної прокуратурою, свiдчить, що до порядку в комісії ще далеко. Безумовно, ми вже зіткнулися у перші дні з тим, що є й деякі порушення, і відхилення від закону», — заявив Михайло Корнієнко.
Зараз слідчі перевіряють інформацію про майнові скандали, в яких своєрідним арбітром виступав головний ревізор українського фондового ринку.
Тим часом у колах фондовиків обговорюються різні версії вбивства Олексія Ромашка, але всі вони зводяться до одного: він дуже багато знав. Голова правління ВАТ «Міжрегіональний фондовий союз» Микола Швецов не виключає, що вбивство стало наслідком скандальних публікацій у Інтернеті, де Ромашка, а також голову комісії Олега Мозгового звинувачували в корупції. «Можливо, той потік компромату, дезінформації, який з’явився останнім часом в інтернет-виданнях, міг якось спровокувати комісію захищатися, і, може, навіть не підозрюючи цього, Ромашко потяг за якусь ниточку, що налякала якусь третю сторону», — передбачає Микола Швецов. Йдеться про серію матеріалів, останній з яких з’явився наприкінці жовтня на сайті www.proUA.com, які фахівці пов’язують з конфліктом Держкомісії з Національним депозитарієм України. Микола Шевцов вважає, що члена Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку не могли вбити просто тому, що він заважав якій-небудь структурі вирішити певні майнові проблеми. З його слів, в Україні не було скандалів, у яких вбивство досвідченого державного чиновника щось визначало б. Микола Шевцов дає зрозуміти, що за цим злочином, можливо, стоять дуже могутні політичні сили, не зацікавлені у зайвих свідках.
Голова «Першої фондової торгівельної системи» Ірина Заря зазначає, що високий професіоналізм у Олексія Ромашка поєднувався з м’якістю характеру, тому він завжди швидко знаходив компроміс та не був схильний до конфліктів. Але, на її погляд, якою б не була причина вбивства, фондовий ринок ще не скоро відійде від шоку. На сьогоднішній день у програмі «Інвестиційний імідж України», яка готується за указом Президента України, на її думку, першим пунктом і повинно стояти: знайти замовника. Тому що кричати, що у нас інвестиційний клімат покращився, не вирішивши цієї проблеми, не можна», — вважає Ірина Заря. Вона впевнена, що за вбивством стоїть щось більше, ніж просто якийсь окремий конфлікт. Але що саме, вона сподівається почути від правоохоронних органів.
«Цим вбивством закінчилася романтична ера на фондовому ринку. Приходить інша, більш серйозна, більш жорстка ера. Це ще раз підкреслює роль фондового ринку в сьогоднішніх перетвореннях», — говорить Денис Бутенко, директор департаменту біржових операцій Української фондової біржі. Олексій Ромашко на УФБ працював офіційним представником Держкомісії. Денис Бутенко вважає, що ситуація на ринку після вбивства неминуче стане більш напруженою, нервозною.
Той факт, що працівники Держкомісії вже після цього злочину отримують по телефону погрози про можливу розправу, вказує на велику роль регулювальників фондового ринку. У боротьбі за майно все частіше використовуються кримінальні прийоми. Тільки розшукавши вбивць та їх замовників, правоохоронні органи зможуть показати країні, що все ще здатні контролювати ситуацію.