В.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков призначив начальником ГУ УМВС України в Дніпропетровській області полковника міліції Георгія Гогуадзе. Після прибуття зі столиці його було представлено підлеглим, а потім він спробував викласти на прес-конференції програму своїх дій зі стабілізації обстановки у ввіреному йому регіоні. За визнанням Г.Гогуадзе, у міліції зараз бракує власних сил для забезпечення правопорядку, тому необхідно залучати громадськість. «Основне завдання задіяти всі сили та засоби міліції спільно з представниками самооборони. Для цього сформуємо громадську раду, до якої ввійдуть активісти. Це вирішено на рівні міністра. Ми спільно проводитимемо рейди для забезпечення безпеки громадян, щоб у нашій області не було ситуацій, коли люди бояться виходити з дому. Приблизно так це виглядатиме — будуть патрулі, які складаються з 2-х працівників міліції і 2-х представників самооборони. Можливо, ми їх навчимо, щоб люди могли правильно прийняти рішення про затримання злочинця, також необхідно буде зробити маркування розрізнення. Це пілотний проект, який ми реалізовуватимемо за допомогою активістів Майдану».
Попри таку відкритість до співпраці, місцеві активісти Євромайдану зустріли Г.Гогуадзе в штики і, власне, зірвали прес-конференцію. Вони пригадали не лише його послужний список, але й той факт, що на останніх виборах до обласної ради Г.Гогуадзе був у виборчому списку регіоналів. «Хлопці віддали своє життя не для того, щоб ви тут сиділи. Спочатку товариство захисту прав споживачів, потім МНС, зараз МВС, скільки вам ще посад потрібно? Ми вас знаємо, ми вас пам’ятаємо! Майдан вас не підтримує, Майдан на ваше призначення накладає вето», — заявив координатор Євромайдану в Дніпропетровську Віктор Романенко.
Новий начальник міліції намагався виправдовуватися, посилаючись на непрості життєві обставини. «Я відверто це кажу, так і було. Коли дізнався, що не пройшов, я того ж дня написав заяву. У мене немає партквитка ПР», — сказав Г.Гогуадзе. Присутній на прес-конференції помічник глави МВС України Арут Папоян спробував зам’яти недоладну ситуацію. «Зараз дуже крихкий мир. Це перший східний регіон, який офіційно визнає чинну владу, це перший крок. У нас зараз бракує рук, є величезна проблема з кадрами. На нас звалилося все керівництво країною повністю. Є новий начальник обласної міліції, контролюйте його роботу. Якщо у вас є свій кандидат на посаду, я покладу на стіл міністрові інформацію щодо нього», — запевнив гість із столиці.
В лавах опозиції, дійсно, обговорюється декілька кандидатур із числа відставних працівників міліції, а деякі з них і самі пропонують свої послуги. Наразі залишається невідомим, як далі розвиватимуться події, оскільки новий начальник незабаром відбув до Києва.
Тим часом, обстановка не лише в Дніпропетровську, але й у багатьох містах і районах області складається більш ніж тривожна. Так, серед білого дня було здійснено розбійницький напад на голову Апостоловської райдержадміністрації Андрія Леонова. Вісім чоловіків у масках, озброєні автоматичною зброєю, проникли в його будинок. Вони зажадали написати заяву про звільнення і вихід із Партії регіонів, а також 300 тисяч гривень. «Ми постраждали на Майдані, а ти накрав грошей», — кричали вони, розмахуючи зброєю. Голова адміністрації зміг викликати міліцію. Коли прибув наряд, зав’язалася перестрілка в центрі Апостолово. Є поранені. Частині нападників удалося сховатися. В іншому районному центрі — Пятихатках — піддався нападу будинок голови районної організації Партії Регіонів Володимира Чепурка. Як повідомляється в заяві обласної організації ПР, під тиском озброєних бітами людей, він був змушений написати заяву про звільнення з посади голови Пятихатської районної адміністрації. А о 2 годині ночі на його будинок було вчинено напад. Декілька невідомих кинули пляшки з коктейлем Молотова. За фактом підпалу правоохоронними органами почато слідство. У Марганці міськраду захопили учасники мітингу. У сутичці побої дістав один із заступників міського голови.
Тим часом, активісти Євромайдану роблять спроби «переформатувати» місцеву владу. Вони зажадали відставки голови обласної ради Євгена Удода і навіть змусили його написати заяву «за власним бажанням». Щоправда, вслід він відмовився від цього документа, повідомивши, що заяву було написано під загрозою розправи. Потім він звернувся по допомогу до амбасадорів країн Євросоюзу і світової спільноти. Тепер активісти Євромайдану, не дочекавшись обіцяної сесії, планують провести народне віче, розпустити облраду і передати владу обраній на віче Народній Раді. Окрім того, опозиційні депутати Дніпропетровської облради від фракції «Батьківщина» звернулися до свого земляка — в.о. президента і голови Верховної Ради України Олександра Турчинова з проханням посприяти змінам і призначити позачергові вибори обласної влади. Окрім того, за ініціативою бізнесмена Б. Філатова (нагадаємо, місяць тому обласна влада запідозрила людей, близьких до групи «Приват», у причетності до подій, пов’язаних зі штурмом ОДА. Тому Б.Філатов і його бізнес-партнер Г.Корбан, перебували у вимушеній «еміграції» і повернулися з-за кордону лише після остаточної перемоги революції), почала діяти громадська комісія з розслідування подій 26 січня в Дніпропетровську. До її складу ввійшли активісти Євромайдану, громадські діячі, юристи і представники ЗМІ. Комісія повинна встановити людей від влади, які причетні до створення загонів тітушок і побиття людей. Серед підозрюваних, як прозвучало на зборах активістів Євромайдану, голова облради, а також інші керівники «старої» влади. Дехто навіть вважає, що взагалі час очистити Дніпропетровщину від засилля «донецьких», які давно набридли місцевим бізнесменам.