Віра НАНІВСЬКА , президент Національної академії державного управління при Президенті:
— Для громадян є незрозумілою позиція «Нашої України», яка не є чітко вираженою, чітко сформульованою. Про неї переважно доводиться здогадуватись з виступів окремих політиків, які часто є упередженими. Тут спрацьовує і загальноукраїнське невміння працювати у відкритому просторі. Адже публічність — це також вміння, професійний навик. Політика поки що не існує у нас як професія.
Помилок в діяльності «Нашої України» з часу обрання Ющенка Президентом накопичилось доволі багато. Кожен день недогледіли, ще з кінця Помаранчевої революції. Ці помилки є результатом незнання, невміння жити у відкритому, демократичному, публічному суспільстві. Спонтанні рішення, емоції і повна відсутність знань політичної технології — це створює гостру проблему. І не тільки для «НУ».
При демократії опозиції завжди легше жити, говорити одним голосом, критикувати одним голосом. Працювати в уряді набагато складніше. «Наша Україна» зараз при владі. І, незважаючи на те, що в уряді представлено багато політичних сил, всі прорахунки падають на «Нашу Україну». Непрофесійна, антилюдська поведінка будь-якого чиновника в селі чи районі постійно відбивається на Президентові, при цьому зменшуючи його рейтинг. Але найбільшу вину я вбачаю в діяльності журналістів, адже вони мають можливість швидше вчитися, а виходить так, що вони зовсім не вчаться і не хочуть. Приходиш на якусь передачу, щоб розповісти про суть проблеми, але коли починаєш говорити про причини, це нікого не цікавить, тебе зразу перебивають. У ЗМІ немає ґрунтовного висвітлення подій.
«Наша Україна» мала безперечну перевагу на виборах 2004 року. Свобода політична, свобода засобів масової інформації, свобода слова — це є компоненти абсолютної перемоги «Нашої України». Вона завоювала свої медалі, а щоб вибороти другі, то треба виграти інший чемпіонат. Тому «Нашій Україні» потрібно змінитися, провести аналіз, переосмислити себе, ставлячи перед собою питання: а чого ми хочемо досягти надалі, що ми хочемо бачити в Україні через десять років?