Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Наступник

Анатолій БЛИЗНЮК: «У Донбасу немає протистояння з Києвом. Є великі відмінності у стилі роботи»
18 грудня, 2002 - 00:00


Після призначення Віктора Януковича прем’єр-міністром України главою Донецької облдержадміністрації став Анатолій Бли знюк. «День» подає штрихи до портрету А.БЛИЗНЮКА, викладенi у матеріалi кореспондента донецької газети «Восточный проект» (www.vp.donetsk.ua).

РЕВОЛЮЦІЇ НЕ БУДЕ

Це Анатолій Близнюк дав зрозуміти журналістам із перших хвилин прес-конференції. Курс, обраний колишнім керівництвом області, буде продовжено, але тепер вже з поправкою на те, що віднині урядом України керує людина з Донбасу, яка не тільки чудово знає проблеми регіону, а й має конкретні програми їхнього вирішення. Зі слів губернатора, головне з сьогоднішніх його почуттів, — це величезна відповідальність, покладена на нього особисто і членів його команди. «Перше, що я сказав своїм найближчим помічникам, — відкладіть особисті амбіції, — повідомив Анатолій Близнюк, — я сам уже належу не собі, а справі, якою ми повинні займатися пліч-о-пліч. Я — трудоголік, і хочу бачити в помічниках однодумців. Планка піднята настільки високо, що впустити її ми не маємо права. Я можу зберегти колишній темп, чекаю того ж і від вас».

Губернатор коротко змалював завдання на перспективу. З його слів, «Донбас не є чимось ізольованим від іншої території України, але у нього є свої особливості, не зважати на які не можна». Економіку Донецької області створювали для забезпечення потреб промисловості всього СРСР, і нині за масою загального виробництва того ж металу область повністю здатна задовольнити потреби України. Але, з другого боку, зношеність обладнання для виробництва цього металу становить близько 70 відсотків. Тому однією з найбільш насущних проблем області губернатор бачить технічне переобладнання діючих підприємств.

Анатолій Близнюк вважає, що краще деякий час потерпіти, не підвищувати заробітну плату, а ухвалити принципове рішення про витрати на техпереобладнання, а вже потім, на базі досягнутого, думати про товщину гаманців. Хоч, звичайно, самiй цього області не подужати. Ініційована кілька років тому Віктором Януковичем програма науково-технічного переобладнання повинна стати загальнодержавним завданням — вважає новий губернатор.

У КОЖНОГО — МІНІМУМ СВІЙ

На думку Анатолія Близнюка, Україні час, нарешті, визнати чесно, що 360 мільйонів боргу із заробітної плати шахтарям цілком лежать на совісті самої держави, яка за часів Павла Лазаренка припинила дотувати галузь. «Час визнати помилку, закласти ці гроші до бюджету і віддати, нарешті, шахтарям, — вважає Анатолій Близнюк, — тому що стягати ці гроші в індивідуальному порядку через суди — означає розоряти працюючі шахти, які вимушені відповідати своїми грошима за прорахунки державних чиновників».

Журналісти поцікавилися думкою глави облдержадміністрації щодо рішення депутатів ВР України знову підняти рівень мінімальної заробітної плати в країні. Свою відповідь губернатор почав із Висоцького: «Где деньги, Зин?..» На думку Анатолія Близнюка, рішення Верховної Ради певною мірою має популістський характер. З другого боку, часто зустрічаються ситуації, коли всі зовнішні ознаки говорять про процвітання чийогось бізнесу, але, судячи з офіційних даних, підприємство працює собі на збиток, а співробітники ледве животіють. Тобто приховують податки і доходи, скарбниця у збитку, а роботодавець тільки й роз’їжджає по круїзах, де мимохiдь відбуваються семінари на тему «Як уникнути податків...»

ПРО ЗАВДАННЯ ПРЕМ’ЄРА ЯНУКОВИЧА

На думку Анатолія Близнюка, прем’єр-міністр України Віктор Янукович зібрав у Кабінеті Міністрів працездатну і професійну команду, при відбиранні кандидатів до якої «... Віктор Федорович не тільки знайомився з пропозиціями парламентських фракцій, а й особисто дивився цим людям у вічі». Губернатор вважає, що Віктор Янукович є фігурою, здатною примусити працювати всіх над реалізацією єдиної програми.

А щодо існуючої думки про протистояння Києва і Донецька, то тут глава облдержадміністрації постарався висловитися дипломатично: «Немає протистояння, а є великі відмінності у стилi роботи. Досі у Києві переважала політика: відібрати гроші в одного і віддати їх іншим. В результаті — без грошей усі. А Янукович спробує ввести принцип інший: заробив — твоє, заробив понад те — і це також твоє, його ніхто не забере. Тобто йдеться про стимули в економіці для заробляння грошей. У створенні і підтримці цих стимулів, що найскладніше, і полягає одне з головних завдань нового прем’єр- міністра.

ГУБЕРНАТОР І ПРЕСА

Губернатора спитали прямо: чи зможе він, за прикладом Віктора Януковича, уникати в своїй роботі «розбирань» із пресою загалом та з окремо взятими виданнями у спірних питаннях? Анатолій Близнюк заявив, що таку якість як «невміння сваритися з пресою» він вітає однозначно, оскільки розцінює журналістів як помічників у вирішенні проблем, що стоять перед областю. Більш того, йому і задарма не потрібні оптимістичні сюжети, де причепурена з нагоди приїзду телебачення сільська «тітка» рапортуватиме в камеру про те, що при Близнюку жити їй стало краще і веселіше. «Для мене будуть більш цінними слова людей, для яких позитивні зрушення стали реальністю», — заявив губернатор.

Віталій ВИГОЛОВ, «Восточный проект»
Газета: 
Рубрика: