Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Операція-нейтралізація

Чи зважиться влада на термін для Тимошенко?
13 січня, 2011 - 00:00

У день опозиції опозиція залишилася в програші, хоча формально умова БЮТ була виконана — до Ради прийшла людина з прокуратури. Але не Пшонка, а його заступник. У Віктора Павловича виникло якесь загадкове відрядження і він, як і минулого разу, прислав замість себе заступника Євгена Блажівського. Не відриваючись від папірця, той 25 хвилин зачитував суху прокурорську статистику: кого коли затримали, за якою статтею...

Опозиції вдалося поставити всього три запитання. На зауваження, чому людей забирали серед білого дня з вулиці, Блажівський зазначив: «Так не вночі ж їх затримувати. А якщо в осіб є зброя, то як їх затримувати?» — запитав він, не уточнивши, хто саме із затриманих чиновників був зі зброєю.

Депутат Забзалюк поцікавився: чому Юлію Тимошенко допитували десять годин без адвоката. Блажівський щось невиразно пробурмотів, що, мовляв, усі мають право на захист. Зате досить чітко відповів на запитання Ярослава Сухого: «Чи доведуть справи високопоставлених чиновників до суду?» «У Генпрокуратури вистачить сили, волі й терпіння, аби довести порушені справи до розгляду в суді», — запевнив він регіонала.

Блажівський також завірив, що чиновникам Тимошенко у в’язниці дуже добре. «Стан здоров’я ув’язнених задовільний. Скарг від заарештованих на умови утримання не надходить».

Уже під кінець свого спічу він торкнувся теми постачань вакцин до України (йдеться про кошти, витрачені на боротьбу з епідемією грипу A/H1N1 2009 року). «Остання кримінальна справа, яку ми порушили, щодо вакцин — сказали ціну вакцини понад 22 євро. Коли ми отримали дані — ціна вакцини 9 євро».

З цього виходить, що окрім «кіотської» справи та машин «швидкої допомоги» на Тимошенко ще можуть повісити і вакцини. Але чи допоможе це Януковичу і Ко усунути небезпечну суперницю? Поки що всі зусилля влади дискредитувати лідера «Батьківщини» виглядають контрпродуктивно.

Справді, після поразки на президентських виборах Тимошенко практично зникла з великої політики. Аморфна фракція БЮТ нічого не могла протиставити регіональному бульдозеру. Епітет «слабка» дуже міцно приклеївся до слова «опозиція».

І ось під Новий рік вони фактично воскресили лідера БЮТ. Очевидно, що в нашій наскрізь корумпованій країні чиновникові такого рангу, як прем’єр, можна «пришити» все що завгодно. Ті звинувачення, які пред’явили Тимошенко, виглядають сміхотворно. Вони лише викликають запитання: «І це все, що ви знайшли?» Як результат, у народу виникає відчуття поваги та співчуття до жертви. По суті, з Тимошенко роблять мало не мученицю.

Очевидно, що у випадку ув’язнення Тимошенко її рейтинги відразу злетять до небес. Але, на думку експертів, влада навряд чи зважиться на термін для Юлії Володимирівни і обмежиться просто певним звинувачувальним вироком, що ускладнить їй участь у виборах.

Ще одне цікаве питання: коли, власне, ці вибори відбудуться. Насправді, якщо парламент у лютому не набере 300 голосів, необхідних для внесення змін до Конституції, вибори мають пройти 27 березня 2011 року.

Кажуть, що багато регіоналів схиляються саме до цієї дати. Мовляв, потрібно зараз використовувати слабкість опозиції, оскільки в майбутньому, на хвилі соціальної невдоволеності, опоненти влади можуть набрати ваги.

На сьогодні вибори вигідні «Сильній Україні», «Фронту змін» та «Свободі» Тягнибока, оскільки вони мають шанс потрапити в Раду. Більше того, ходять чутки, що навіть Леонід Данилович не проти знову зайти в парламент, якщо буде внесена зміна до законодавства, що передбачає змішану систему (мажоритарка + партсписки).

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: