Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Партійна хроніка: вперед до перемоги?

18 листопада, 1997 - 00:00

Серед інших партій у суботу провела свій з`їзд Республіканська християнська партія, яку, здається, таки недооцінили. Для неї зірки естради - це вчорашній день. А от включення до першої п`ятірки РХП українського космонавта Леоніда Каденюка стало справжньою сенсацією. Запрошувати космонавтів до свого списку партія розпочала після того, як отримала відмову щодо блокування від Народного руху, християнських демократів, лібералів, блоку "Вперед, Україно", партії "Реформи і порядок" та ще від низки організацій, з якими протягом трьох місяців партія намагалася об'єднатися. Рожева мрія республіканських християн - створення єдиного блоку партій, як визнав сам голова РХП, "зазнала поразки". Однак, можливо, завдяки "матеріальній базі", про яку стверджував на з`їзді пан Поровський, партійці особливо не переймаються цією проблемою. До того ж про підтримку на виборах РХП заявив і патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, який, до речі, таку ж підтримку обіцяв іще кільком партіям.

Будемо сподіватися, що Церква й космонавти компенсують республіканським християнам відсутність "єдиного блоку". Щодо космонавта Каденюка, то його включили до першої п`ятірки РХП, коли той перебував в Америці. Попередньо йому просто надіслали листа з повідомленням про плани РХП, і нібито ніяких заперечень від нього не надійшло. Хотів того космонавт чи ні, ми про це дізнаємося згодом, але його кандидатуру було затверджено з'їздом.

Тетяна ШУЛЬГАЧ, "День"

 

"Захисники" ламатимуть хребти

Минулими вихідними оприлюднила свою виборчу п'ятірку, а заодно й повідомила про своє існування досі широко не відома політична організація, яка назвала себе Партією захисників Вітчизни.

Основу партії, за свідченням одного з її керівників Віталія Казакевича, становлять "чесні" підприємці, які все життя воюють із владою, та "колишні військові, які, вийшовши в цивільне життя, виявилися нікому не потрібними".

Попри малу чисельність (майже 3 тисяч осіб) та регіональний характер партії, її лідери вважають, що вона - досить впливова в армійських колах та силових структурах. У виборчій п'ятірці ПЗВ чотири високих відставних та запасних військових, прізвища яких навряд чи щось комусь скажуть.

Партія захисників Вітчизни заявила про радикальну опозицію до всіх гілок української влади, закликавши її представників "готуватися пересісти з теплих управлінських крісел на жорсткі лави підсудних". Блокуватися нова партія не буде ні з ким - вона сподівається сама зібрати 200 тисяч голосів та виграти 7 - 15% прихильників.

Багатьма своїми деклараціями ПЗВ так подібна до Леоніда Кучми - кандидата і Президента, - як іноді діти бувають схожі на своїх батьків. "Захисники вітчизни", як і Леонід Данилович у своїх попередніх передвиборних змаганнях, обіцяють народові швидку розправу з корумпованими та недбалими чиновниками, а також російську мову як другу державну.

Щодо ж політичних перспектив, то "захисники вітчизни" і тут не відстали від Леоніда Даниловича. Вони теж кажуть, що прийшли всерйоз і надовго, по суті ставлячи цим під сумнів нещодавно задекларовані аналогічні наміри Президента, оскільки погрожують серйозними "розборками" всім, хто винен у зниженні життєвого рівня населення. На випадок, якщо для всіх винних не вистачить лав підсудних, пан Казакевич готовий запропонувати решті роботу в каменоломнях, яку він як фахівець з обробки каміння, вважає не менш корисною для суспільства, аніж державну службу керівників-невдах.

Ольга БУРДА

 

Передвиборні маневри

Поряд із республіканськими християнами про себе заявили республіканські християнки, і за свою активність одержали вісім місць у списку Республіканської християнської партії. При цьому їхній лідер Лідія Кононко включена до першої дев`ятки партії. Християнські республіканки збираються брати активну участь у побудові держави, розвинути демократію і створити громадянське суспільство.

* * *

Про активізацію представниць прекрасної статі свідчить проведення з'їзду партії "Жінки України", який запропонував до парламенту список, до складу якого увійшло більше як сто жінок. Голова партії Аліна Комарова впевнена, що партія подолає 4-відсотковий бар`єр на виборах і домагатиметься, аби у владних структурах було не менш як 15% жінок. Партія не прагне блокуватися з іншими партіми, оскільки її члени вважають, що сьогодні в Україні немає партії, подібної за політичними поглядами з нею.

* * *

Свідченням того, що про проведення з`їзду Всеукраїнської партії трудящих було вирішено в останню хвилину, є факт, що запрошення на нього отримали лише УТН. Якщо вірити переконанням лідерів ВПТ, то у передвиборних перегонах партія стартувала без грошей і зовсім не прагне влади; одна надія на профспілки. Як з`ясувалося в ході з`їзду, соціальний контракт, укладений між ВПТ і Федерацією профспілок буде чинним не тільки на час виборів, а й протягом терміну повноважень новообраної ВР. Голова ВПТ Леонід Вернигора та голова ФПУ Олександр Стоян також висловили свою готовність щодо вступу до блоку "Трудова Україна".

Тетяна ШУЛЬГАЧ, "День"

Газета: 
Рубрика: