Дніпропетровські соціологи стверджують, що більшість виборців області поки що не визначилися з політичними симпатіями. Однак схоже на те, що, на відміну від простих дніпропетровців, керівники «двічі орденоносної» області свій вибір уже зробили. На обласній конференції Народного союзу «Наша Україна» було затверджено партійний список претендентів на депутатські мандати обласної ради. Провідні місця в ньому, всупереч очікуванням, зайняли не помаранчеві активісти, а... безпартійні керівники місцевої влади — голова облради Микола Швець і голова облдержадміністрації Надія Дєєва (№1 і 3 відповідно). Поруч із ними під номером 2 виявився їхній колишній колега по обладміністрації часів президентства Л. Кучми — Сергій Бичков, який в останні роки депутатствує у Верховній Раді. Крім того, в прохідній частині партійного списку НСНУ є кілька заступників голови облради й облдержадміністрації, начальники обласних управлінь МВС і УБОЗ, чини СБУ та голова обласної податкової адміністрації. Лідер місцевої організації НСНУ Олександр Бєлий, який, за логікою речей, повинен був очолити партійний список, виявився на п’ятому місці. Інші його соратники по боротьбі сиротливо «загубилися» серед керівників комерційних структур.
Конференція НСНУ проходила без особливого розголосу, в залі, прикрашеному помаранчевою символікою та лозунгами, що закликали «не зраджувати Майдан». Можливо, тому кілька її учасників, які ще пам’ятають, із чого все починалося, настирливо намагалися дізнатися в керівництва, яким чином на чолі списку виявилися «безпартійні» начальники Дніпропетровщини», яких рік тому з ними і поруч «не стояло». Особливу розгубленість у помаранчевих партійців викликала фігура кандидата №1, якого багато хто пам’ятає як міського голову обласного центру й губернатора Дніпропетровщини, який користувався особливою довірою Л. Кучми. У Дніпропетровську не забули й того, як після зміни влади міністр внутрішніх справ України, який прилетів разом із В. Ющенком, — Ю. Луценко — особисто вручив М. Швецю повістку з викликом «на співбесіду» до правоохоронних органів. Ім’я голови облради минулого року неодноразово згадувалося в пресі у зв’язку з розслідуванням кримінальної справи про незаконні «прихватизації» комунальних об’єктів. «Помаранчеві» активісти й досі пам’ятають вибори 2002 року, коли в області, очолюваній М. Швецем, не лише прихильники «Нашої України», але й їхній лідер В. Ющенко зіткнулися з адміністративним «свавіллям». Тоді розсерджений Віктор Андрійович особисто погрожував дніпропетровському керівництву суворою відповідальністю за відкриту підтримку пропрезидентського блоку «За ЄдУ!»... Тепер усе ті ж знайомі обличчя, за іронією долі, знову поведуть до перемоги пропрезидентську «партію влади» — тільки цього разу це буде Народний союз «Наша Україна».
Поява дніпропетровських керівників у партійному списку НСНУ заступник голови облпарторганізації Віктор Гноєвий пояснив просто. «Наш губернатор Надія Дєєва, — сказав він для «Дня», — хоч і безпартійна, але призначена на посаду самим Президентом В. Ющенком, який їй довіряє, а довіра глави держави для нас багато важить». Судячи по місцю в списку голови облради М. Швеця, в НСНУ йому довіряють більше, ніж губернатору. За словами В. Гноєвого, місцеве керівництво НСНУ «виходило з принципу доцільності та впізнаваності кандидатів у депутати»: «Хоч що б там говорили, але губернатор і голова облради — найпомітніші фігури в області, а обвинувачення, що звучали на адресу М. Швеця, треба ще в суді довести». Загалом, на думку В. Гноєвого, «багато колишніх революціонерів виявилися не готовими до керування країною й на місцях», і тому НСНУ при складанні свого списку в облраду «віддала перевагу професіоналам»...