Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Плющ пропонує не поспішати

17 квітня, 2002 - 00:00

На думку голови Верховної Ради Івана Плюща, питання про майбутній Кабінет Міністрів буде вирішуватися після формування робочих органів і призначення керівництва нового парламенту. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, І. Плющ заявив, що в даний момент не може робити прогнози про майбутнє уряду, оскільки ще не сформовано робочі органи й не призначено керівництво нового парламенту. «Коли такі органи будуть створені, то вже вони можуть вибудовувати прогноз, що стосується майбутнього Кабінету Міністрів», — сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи планує він зайняти посаду спікера в майбутньому парламенті, І. Плющ зазначив, що до нього ще не надходили такі пропозиції. Він звернув увагу на те, що «свідомо зайняв позицію — до офіційного оприлюднення результатів виборів ніяких переговорів не проводити». Спікер також повідомив, що пропозиції про вступ у яку-небудь фракцію до нього теж не надходили.

Представники політичних партій і блоків сьогодні зберуться на попереднє засідання, присвячене створенню робочої групи з питання підготовки пленарного засідання Верховної Ради нового скликання, повідомив також спікер парламенту. За його словами, робочу групу можна створювати двома способами. Перший полягає у формуванні її спікером попереднього парламенту з числа новообраних депутатів. Якщо ж застосовувати нові підходи до формування робочої групи та її функцій, то її можна створити шляхом скликання суб’єктів нового парламенту, керівників політичних блоків і партій, які пройшли до Верховної Ради. Обидва ці підходи не буде проігноровано.

Спікер також сказав, що відіслав листа на ім’я новообраних депутатів з проханням визначитися, «де б вони хотіли працювати, враховуючи структуру парламентських комітетів». У листі також міститься прохання делегувати представників від політичних партій і блоків, а також по одному представнику від кожних десяти депутатів-мажоритарників у вищезазначену робочу групу. І. Плющ акцентував увагу на тому, що представники політичних партій і блоків уже внесли пропозиції про кандидатури, які увійдуть до складу робочої групи, однак «серйозних зауважень або нових пропозицій не надходило». Він також розповів, що після офіційного оприлюднення результатів парламентських виборів він уже спілкувався «з окремими представниками і блоків, і партій», які підкреслили необхідність провести зустріч і переговори щодо координації своїх дій.

Іван Плющ вважає «дещо поспішним» інтенсивне формування більшості на основі фракції блоку «За єдину Україну!». На його погляд, окремі політичні сили при формуванні більшості виявили «надмірну квапливість», особливо щодо переговорного процесу.

За словами спікера, політичні амбіції представників ряду політичних сил заважають «здоровому формуванню більшості» й додають цьому процесу «надто суб’єктивного характеру». Однак можливості для формування більшості є. Політичні амбіції окремих представників політичних сил «згодом забудуться, й вони будуть реалізовувати свої програми, порозуміються й співпрацюватимуть», — сказав спікер.

Дмитро ЖИРЕНКО
Газета: 
Рубрика: