Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Побував депутатом — отримай довічну матдопомогу

11 квітня, 2006 - 00:00

Останнього пленарного дня своєї роботи в парламенті (4 квітня) народні депутати вирішили потурбуватися про своє майбутнє, й з другого разу подолали вето Президента на зміни в Законі «Про статус народного депутата України». Тим самим парламентарії повернули собі привілей зарахування до резерву кадрів Головного управління держслужби та право на отримання матеріальної допомоги у разі втрати роботи, на яку вони працевлаштовувалися після закінчення терміну повноважень народного депутата України. Але головне — відтепер вони мають право на довічну виплату матеріальної допомоги в розмірі 50% зарплати. За оцінками експертів, для реалізації норм закону потрібно понад 120 тис. грн. на рік на кожного колишнього депутата, що щорічно вимиватиме з бюджету 33 млн. грн.

«За» проголосували 307 народних депутатів із 370 зареєстрованих у сесійній залі. Серед них і комуністи, і «регіонали» і «нашоукраїнці». У тому числі, один із найбагатших людей країни Віктор Пінчук. Закон також підтримали четверо далеко не бідних депутатів із фракції БЮТ — Богдан Губський, Олександр Єдін, Сергій Осика та Євген Сігал, що виглядає дивно на фоні того, що загалом фракція голосувала проти. Проте вчора, ймовірно посоромившись, вони попросили відкликати свої голоси, а заступник керівника БЮТ Микола Томенко навіть зазначив, що вказані депутати особисто за цей законопроект не голосували. Мовляв, помилились. «Наша фракція всіляко підтримує Президента в необхідності ветування Закону «Про внесення змін до статті 20 Закону «Про статус депутата», оскільки реалізація цього закону вимагатиме значних витрат з державного бюджету», — зазначив Томенко.

У суботу Президент України Віктор Ющенко заявив, що не підпише прийняті парламентом зміни до закону. Щоправда, йому в такому разі доведеться порушити Основний Закон, гарантом якого він виступає. У відповідності зі статтею 94 Конституції країни, «якщо під час повторного розгляду закон знову прийнято Верховною Радою України не менш ніж двома третинами від її конституційного складу, Президент України зобов’язаний його підписати й офіційно оприлюднити протягом 10 днів. У разі, якщо Президент України не підписав такий закон, він невідкладно офіційно оприлюднюється головою Верховної Ради України й публікується за його підписом». Отже, відтепер вся надія на наступний склад парламенту, оновлений на 50% .

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: