Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

29 вересня, 2011 - 00:00

Нацрада зробила попередження телеканалові ТВі

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення зробила попередження телеканалові ТВі. Про це у своєму Facebook повідомив гендиректор телеканалу ТВі Микола Княжицький. «Сьогодні члени Нацради з питань телебачення протизаконно й безпідставно зробили попередження каналу ТВі», — написав він. «Самого рішення ми ще не отримали. Підстав не було. Вони нас перевіряли в листопаді минулого року, а, згідно з Господарським кодексом, санкції на підставі перевірок можуть застосовуватися лише впродовж шести місяців. Тож незалежно від причин — санкція незаконна. Після двох попереджень компанію позбавляють ліцензії», — додав Княжицький. «Начебто вели мовлення в селі Верхній Ясенів і не попередили їх. Але головна мета — дати друге попередження й відібрати ліцензію», — сказав гендиректор телеканалу. «Члени Манжосов, Головатенко, Мудрак, Баранов, Фартушний, Єлманова й Опілат — особи, відповідальні за цензуру та корупційні зв’язки в телерадіомовленні», — прокоментував ситуацію він. За словами члена Нацради Оксани Головатенко, після перевірки виявлено, що ТВі протягом року не розпочав мовлення в низці міст Криму, а в селі Верхні Ясені (Івано-Франківська область) компанія почала лише тестове мовлення, а потім припинила його, передає «Українська правда». Також у мовленні каналу Нацрада виявила невідповідність ліцензійним вимогам: зокрема, кінопоказ становить 5 годин замість 13 годин. Юрист каналу ТВі Юрій Крайняк відповів, що чинна ліцензія на ці міста не має доповнень, що визначають перелік каналів мовлення. Він нагадав, що Нацрада сама анулювала ці доповнення, які закріплювали право ТВі та «5-го каналу» вести мовлення на частотах, виграних на конкурсі 27 січня 2010 року. «Після цього нам повідомляли, що Нацрада самовільно переоформила ці ліцензії, але ми про це не знаємо. Ми заяв про переоформлення не подавали», — сказав він. А в селі Верхні Ясені, за його словами, канал не веде мовлення через те, що не має відповідного дозволу від УГЦР. А УГЦР не хоче надавати дозвіл через відсутність доповнень, скасованих Нацрадою.

Реформи Тігіпка руйнують соціальний захист країни

Голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко заявляє, що псевдореформи віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка знищують добробут українців. Про це УНІАН повідомили в прес-службі «Нашої України». «Останнім часом урядовці розказують іноземним медіа про свої «великі» успіхи з реформування країни. На практиці ж реформи Тігіпка привели до руйнації системи соціального захисту країни. Людей просто мають за ніщо. Така політика не буде мати доброго фіналу», — заявив В. Наливайченко. «Так звані реформаторські ініціативи Тігіпка мають результатом лише погіршення життя більшості українців. Це стосується нового Податкового кодексу, направленого на знищення малого бізнесу, пенсійної реформи, яка погіршує пенсійне забезпечення громадян, законопроекту про скасування пільг для найменш захищених громадян», — уважає В. Наливайченко. «Анонсоване Тігіпком чергове підвищення тарифів на газ для населення стане важким ударом по добробуту громадян. Уряд знову виправдовує підвищення ціни на газ для побутових споживачів нібито виконанням вимог МВФ», — наголосив політик. В. Наливайченко переконаний, що влада має відмовитися від латання дірок у бюджеті тільки за рахунок звичайних громадян. «Це є безвідповідальна і антисоціальна політика, якій час покласти край», — наголосив він.

Воїни-афганці готують усенародний страйк

За попередньою інформацією, акції протесту заплановані на 14 жовтня. Раніше воїни-афганці влаштували під Верховною Радою чисельний пікет, що закінчився обіцянками влади вести діалог з незадоволеними пільговиками, передає УНН. Пізніше представники афганців, чорнобильців вийшли з переговорного процесу з владою, оскільки там відмовляються скасувати законопроект, проти якого виступали мітингувальники. В організаціях афганців розраховують, що до їхніх протестів також приєднаються пенсіонери, чорнобильці, підприємці, вчителі, студенти. Дату страйку запланували на 14 жовтня. Учора протести афганців докотилися до регіонів. Біля будівлі Полтавської обласної адміністрації зібрався двохтисячний мітинг. Мітингувальники виступали проти скасування пільг. Акція приурочена до сесії Полтавської облради. Присутні чекають допуску своїх представників до сесійної зали, щоб ті могли зачитати депутатам свої вимоги. Раніше афганці, чорнобильці та діти війни погрожували перекрити дорогу патріархові Кирилу до Чернівців. Нагадаємо, що 20 вересня під стінами парламенту зібралося близько 10 тисяч осіб, які виступили проти ухвалення Верховною Радою закону про скасування пільг. При цьому декілька сотень мітингувальників знесли огорожу перед будівлею парламенту й спробували прорватися до Ради. Проте працівники міліції присікли ці спроби. Після того, як до пікетників вийшли представники різних фракцій парламенту, мітингувальники припинили штурм будівлі. Депутати пообіцяли врахувати пропозиції незадоволених громадян. Працювати з представниками громадськості мав відповідальний за пільги Сергій Тігіпко. Але переговори зазнали краху, й афганці можуть повторити штурм Ради.

Гриценко й Кириленко не об’єднаються з Ющенком

Лідери партій «Громадянська позиція» та «За Україну!» не домовлятимуться з «Нашою Україною» на чолі з Віктором Ющенком. Про це вони заявили газеті «Коммерсант-Украина». Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко зауважив: «Ми поки в процесі переговорів, а «Нашій Україні» варто визначитися — вони з Ющенком чи без нього». А лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко заявив: «Рішення Віктора Ющенка очолити виборчий список НУ означає, що нова національна демократія будуватиметься без його участі». Сам Віктор Ющенко у вівторок сказав, що «Наша Україна» проводить переговори про об’єднання з п’ятьма партіями, назвати які він відмовився. Екс-президент також дав зрозуміти, що братиме участь у наступних парламентських виборах за партійним списком. «Я не можу піти за мажоритарним списком, оскільки це може сприйматися просто як нечесна політична гра. Я маю відповідати за партію, а не за самого себе», — сказав він. За словами Ющенка, «провести політичну силу — це набагато більш лицарське завдання, ніж пройти самому».

У ПР знайшли доказ того, що закон — один для всіх

Затримання сина депутата-регіонала — доказ того, що влада керується принципом «Закон — один для всіх», заявляє народний депутат України від Партії регіонів Владислав Забарський. «Міністр внутрішніх справ повідомив про затримання за підозрою в хуліганських діях сина народного депутата від Партії регіонів. Передусім дії працівників МВС можуть служити найкращим доказом того, що вислів «Закон — один для всіх» — не пустий звук, а принцип, за яким діє система охорони правопорядку в країні», — цитує політика прес-служба Партії регіонів. Забарський говорить, що міліція довела на справі, що вона бореться зі злочинністю, незважаючи на партійну приналежність підозрюваних і їхню близькість до можновладців. «Практика кумівства, що існувала впродовж тривалого часу, телефонного права, кругової поруки безповоротно йде в минуле. Україна повільніше, ніж хотілося б, але невідворотно перетворюється на державу зі стабільною демократією. «Безумовно, сам факт затримання ще не є показником того, винен чи ні громадянин, і остаточне рішення прийматиме виключно суд», — заявив Владислав Забарський. Нагадаємо, що в одному зі спальних районів міста Калуш на Прикарпатті увечері 18 вересня стався інцидент зі стріляниною, в якій підозрюють сина депутата від Партії регіонів Володимира Лічука.

Газета: 
Рубрика: