Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

20 жовтня, 2007 - 00:00

Василя Волгу виключили з рядів СПУ

Соціалістична партія виключила депутата Верховної Ради 5-го скликання Василя Волгу (фракція СПУ) зі своїх рядів. Про це говориться в повідомленні прес-служби СПУ. Згідно з повідомленням, відповідне рішення було прийняте Голосіївським районним комітетом СПУ у Києві 16 жовтня.

Перший секретар цього райкому партії Тетяна Власюк зазначає, що було декілька причин для такого рішення. Зокрема, те, що Волга надто рідко був на засідання комітету СПУ (за її словами, він там був усього двічі). Крім цього, парламентарій відмовлявся брати участь у роботі своєї первинної організації партії, тим самим грубо порушуючи статут СПУ.

«На жаль, у нас склалося враження, що Василь Олександрович вважав себе людиною з дуже високим статусом, щоб працювати в партії з усіма... тому в прийнятому нами 16 жовтня рішенні й з’явилося формулювання «виключити з членів СПУ за дії, несумісні зі статутом Соціалістичної партії», — цитує її слова прес- служба.

У Партії регіонів не виключають, що протягом року Рада працюватиме без коаліції

Кандидат у депутати від Партії регіонів Тарас Чорновіл вважає, що блок «Наша Україна — Народна самооборона» не хоче створення демократичної коаліції. Він не виключає, що протягом року український парламент може працювати без формально створеної коаліції, а уряд Віктора Януковича в цей період буде «виконуючим обов’язки», повідомляє Інтерфакс- Україна. Про це Т. Чорновіл заявив у ході круглого столу на тему «Повернення Юлій Тимошенко у виконавчу владу: реалії й прогнози» в п’ятницю в Києві. «Сама готовність «Нашої України» йти на варіант «помаранчевої» коаліції з карт-бланшом для Юлій Тимошенко викликає великі сумніви», — зауважив Т. Чорновіл, відмітивши, що про це свідчить висловлювання представників цього блоку в пресі. «Ми сумніваємося, що під договором про створення коаліції стоятиме 228 або 226 підписів», — заявив він, додавши, що арифметично така кількість депутатів для створення більшості в БЮТ і НУ-НС є.

Говорячи про обрання керівництва Верховної Ради, Т. Чорновіл зазначив: «Вибачте, я не вважаю, що в тій самій «Нашій Україні» в захопленні від такої могутньої кандидатури спікера, як В’ячеслав Кириленко». При цьому він заявив, що Партія регіонів не збирається заважати голосуванню за обрання голови Верховної Ради України, однак підкреслив, що брати участь у такому голосуванні депутати фракції Партії регіонів не будуть. При цьому Т. Чорновіл висловив думку, що керівництво парламенту може бути обране не з першого разу, і не виключив можливості обрання іншої кандидатури, а не тієї, яка оприлюднена в пресі.

Він підкреслив, що після обрання керівництва парламенту настає етап голосування за прем’єр-міністра. «Ми не ставитимемо палиці в колеса, не блокуватимемо трибуну під час обрання Юлії Тимошенко прем’єр-міністром», — заявив Т. Чорновіл, ще раз відмітивши, що Партія регіонів не братиме участі і в цьому голосуванні.

У той же час Т. Чорновіл підкреслив, що фракція Партії регіонів не допустить того, щоб «політичні закони» були прийняті до того, «як «помаранчева» коаліція самореалізується з призначенням прем’єр-міністра й складу Кабінету Міністрів України». Він заявив, що Партія регіонів не допустить пакетного голосування в парламенті щодо тих законів, про які заявляли лідери БЮТ і НУ-НС, оприлюднюючи коаліційну угоду.

За словами Т. Чорновола, існує два варіанти розвитку ситуації в разі нестворення демократичної коаліції. Першим із них є створення широкої коаліції. Він підкреслив, що Партія регіонів до цього готова й вестиме відповідні переговори з усіма політичними силами, які прийшли до парламенту.

Другим варіантом, за словами Т. Чорновола, є можливий варіант, коли протягом року Верховна Рада працюватиме без коаліції при існуванні простої більшості, а уряд В. Януковича працюватиме у форматі «виконуючих обов’язки».

Він підкреслив, що згідно з Конституцією після проведення позачергових виборів протягом року не можна розпускати Верховну Раду й оголошувати нові вибори. При цьому Т. Чорновіл зазначив, що при реалізації другого варіанта може виникати багато конфліктних ситуацій, і дуже негативно оцінив його наслідки.

Газета: 
Рубрика: