Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

8 грудня, 2005 - 00:00

У Мельниченка щільний графік допитів

Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко не з’явився на засідання тимчасової слідчої комісії з розслідування касетного скандалу через допит у Генпрокуратурі. Про це повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Водночас голова комісії Віктор Драчевський здивований тим, що Мельниченко не з’явився на засідання. «Я намагався передати повістку через близьких до Мельниченка людей, зокрема через Івана Бокого, оскільки визначеної адреси Мельниченко не має і кожного разу ночує в різних місцях. Сьогодні ми отримали інформацію, що Мельниченко в Генпрокуратурі. Але ми запрошуємо його на наступне засідання комісії», — сказав він.

За словами Драчевського, перед наступним засіданням, яке відбудеться наступної середи, комісія подасть документи до Генпрокуратури і СБУ для того, щоб скоординувати появу Мельниченка на засіданні. Драчевський також повідомив, що комісія поки не отримала звіту МВС щодо оперативних документів по справі Гонгадзе і касетному скандалу, на які раніше відсилала запит. «Нам прийшла відповідь, що документи знищені, але звіту про знищення досі немає», — сказав він. Слід зазначити, що колишнього народного депутата Олександра Єльяшкевича на засідання не запрошували, але його було помічено у будівлі Верховної Ради.

Міністра юстиції попросили поважати суд і закони

Голова Верховного Суду Василь Маляренко обурений заявами міністра юстиції Сергія Головатого про корумпованість суддів. Про це йдеться у заяві Маляренка, поширеній вчора. За його словами, критика судового рішення у ЗМІ органами влади розцінюється як втручання в діяльність суду і тиск на нього. «В Україні такі дії згідно зі ст. 376 Кримінального кодексу визнані кримінально відповідальними, оскільки відповідно до ст. 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється, а згідно зі ст. 129 Основного Закону за неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності», — зазначив Маляренко. «Про що свідчать образи та приниження суддів у відповідь на судове рішення, яке не подобається? Про що свідчать бездоказові узагальнення про «суддівську мафію», корумпованість та корпоративність суддів? Насамперед про слабкість посадової особи, яка подібним чином відповідає на судове рішення; про відсутність у неї правових аргументів для скасування чи зміни судового рішення», — зазначив Маляренко. За його словами, це також свідчить про «невміння викласти аргументи (якщо вони є) до свідомості суддів, про відсутність елементарних адвокатських навичок». «Адвокат, який володіє правовою культурою, ніколи не вдається до образ та принижень суддів, до страйків та ігнорувань судових процесів», — пояснив Маляренко. На його думку, «галас з приводу судового рішення, образи суддів — це і самооцінка особи, вони є яскравим свідченням рівня її культури». У своїй заяві Маляренко так і не назвав, кому саме він робить закид.

В той же час єдиною посадовою особою, яка критикувала рішення суду та називала суддів «мафією», був міністр юстиції Сергій Головатий. Говорячи про рішення Шевченківського суду від 21 листопада про поновлення Святослава Піскуна на посаді генпрокурора, Головатий заявив, що судді вдалися до професійного злочину. Він також зазначив, що суддів «покривало найвище судове керівництво країни — суддівська мафія».

Перший — пішов!

Сьогодні ЦВК може зареєструвати першу партію для участі у виборах 2006 року. Комуністична партія України подала вчора до Центральної виборчої комісії всі необхідні документи для реєстрації партії як учасника виборів 2006 року у Верховну Раду. Про це повідомили агентство Інтерфакс-Україна в прес-службі партії. «Список партії передано з усіма іншими необхідними матеріалами, реєстрація в ЦВК планується в четвер, 8 грудня», — сказали в партії. 27 листопада КПУ затвердила список кандидатів у народні депутати на вибори до Верховної Ради 2006 року. У першу п’ятірку ввійшли лідер Компартії Петро Симоненко, другий секретар ЦК КПУ, перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк, член президії ЦК Компартії, голова парламентського комітету з питань молодіжної політики, фізкультури, спорту та туризму Катерина Самойлик, член ЦК КПУ, голова ради організації ветеранів, народний депутат Іван Герасимов, а також народний депутат Омелян Парубок. Таким чином, КПУ може першою з партій і блоків оформити реєстрацію в ЦВК і розпочати агітацію в рамках виборчої кампанії.

Газета: 
Рубрика: