На допит ...через пресу?
Як уже повідомлялося у ЗМІ, МВС України запросило екс-главу президентської адміністрації Віктора Медведчука до Івано-Франківської обласної міліції для надання пояснень, за інформацією прес-служби МВС, «по факту незаконного відчуження землі для будівництва комплексу відпочинку «Бескид» в селі Мислівка Шевченківської сільради Івано-Франківської області».
Крім того, на 10 ранку 1 червня до Івано-Франківської обласної міліції запрошені екс-прем’єр Віктор Янукович і колишній заступник губернатора області Мирослав Блощук. Вони викликані для надання пояснень по факту незаконної передачі в приватну власність громадянам Януковичу і Блощуку, а також іншим особам земельних ділянок і будівництва котеджів в урочищі Мулівці Гутянської сільської ради, відзначає прес-служба МВС.
Голова Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Віктор Медведчук у свою чергу заявив, що він, «як законослухняний громадянин, готовий відповісти на будь-які запитання, що виникають у правоохоронних органів. «Якщо ці питання мені ставлять через засоби масової інформації, відповідатиму я на них зразу ж через ЗМІ, — говориться у коментарі В.Медведчука, поширеному прес-службою СДПУ(О). — Я офіційно заявляю, що ніяких дач у Івано-Франківській, Закарпатській, Київській областях і в Криму ні у мене, ні у членів моєї родини немає. Я і моя сім’я не займаємося ні будівництвом дач, ні відчуженням земельних ділянок. Симптоматично, що Івано-Франківська обласна міліція викликає в один день і мене, і Віктора Федоровича Януковича. Тому я не можу кваліфікувати це інакше, ніж чергову спробу політичного переслідування».
Протест проти практики виклику на допит через ЗМІ висловила також Партія регіонів, посилаючись на те, що офіційних запрошень ані самому Віктору Януковичу, ані його адвокату не надсилали. Учора В.Янукович не з’явився на допит в Київське УБОЗ, куди його викликали у зв’язку зі справою щодо закупівлі техніки для аеропорту «Донецьк». В інтерв’ю журналістам начальник київського УБОЗ Валерій Гелетей зазначив: якщо з’ясується, що причини неявки були не поважними, йтиметься про примусовий виклик на допит свідків у справі.
До виборів знову не дійде?
Верховна Рада України в середу, 1 червня, заслухає звіт тимчасової слідчої комісії з питань перевірки дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина, а також розгляне ряд законопроектів, пов’язаних із цими проблемами. Як уже повідомлялося, слідчу комісію, яку очолює Віктор Мусіяка, було створено на вимогу фракцій СДПУ(О) і «Регіони України» для вивчення обставин затримання глави Донецької обласної ради Бориса Колесникова. Вона також займається вивченням обставин затримання колишнього глави Закарпатської обласної державної адміністрації Івана Різака і ряду інших осіб. Оскільки в парламенті зареєстровано також проекти постанов про відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і генпрокурора Святослава Піскуна, атмосфера під час заслуховування звіту слідчої комісії, поза сумнівами, буде гарячою.
А в четвер, 2 червня, у Верховній Раді, можливо, нарешті заповняться вакансії заступника голови і глав ряду парламентських комітетів, що утворилися після переходу трьох десятків депутатів до виконавчої влади. На посаду віце-спікера висунуто, нагадаємо, три кандидатури: від фракції «Демократична Україна» — Віктор Мусіяка, від фракції «Єдина Україна» — Богдан Губський і від фракції Української народної партії — Юрій Костенко. Щоправда, наявний заступник голови, Адам Мартинюк не виключає, що запланований на четвер розгляд кадрових питань може бути відкладено. Мартинюк передбачає, що кандидати на посаду знову попросять додатковий час на проведення консультацій із фракціями і групами Верховної Ради.
Радник Президента критикує прем’єра
Радник Президента України Борис Нємцов не виключив, що український прем’єр Юлія Тимошенко незабаром залишить свою посаду. «Вони настільки різні (Президент України В. Ющенко та Ю. Тимошенко. — ІФ ), що навряд чи таке співіснування надовго можливе», — сказав Б. Нємцов у понеділок «Інтерфаксу». На його думку, «Юлія Володимирівна — людина видатна, талановита та смілива, але її методи управління небезпечні для України, і це треба мати на увазі». «При цьому вона наполягатиме на своїй позиції, навіть коли трапляються очевидні провали», — зазначив Б. Нємцов.
Раніше на прес-конференції в центральному офісі «Інтерфаксу» він зазначив, що «інвестиційний клімат на Україні гіршає, і це є наслідком помилок, допущених урядом Ю. Тимошенко». «Я повинен зі смутком сказати, що інвестиційний клімат на Україні гіршає. Замість того, щоб туди приходили капітали, вони звідти йдуть», — сказав Б. Нємцов. За його словами, «сповільнюються темпи економічного зростання й особливо небезпечно, що скорочуються інвестиції в експортоорієнтовані галузі, які є локомотивом української економіки». «Усе це, на мій погляд, наслідок великих помилок уряду Тимошенко. Спроби ручного управління економікою через регулювання цін призвели до масштабної енергетичної кризи, подоланої завдяки втручанню Президента країни. Друге — це надто безцеремонне ставлення до власності», — заявив Б. Нємцов. За його словами, інвестори в США, Європі та Росії «дуже насторожено дивляться на те, як розвивається економічна ситуація». «Країна мала шанс залучити мільярди доларів, насправді інвестиції практично відсутні», — сказав Б. Нємцов.
«Допоки влада не скаже, що вона стоїть на варті закону, що вона захищає права власників, що вона не буде некваліфіковано втручатися в економіку, то грошей не буде. Я жалкую, що цей курс проводиться, він завдає великих збитків українському народу, і в результаті — великих збитків Росії, оскільки невдача оранжевої революції — це удар по Росії», — заявив Б. Нємцов.
Тим часом він висловився за припинення кримінальної справи, розслідуваної в Росії відносно українського прем’єра Ю. Тимошенко. «Я вважаю, що було б правильним, якби кримінальну справу стосовно Тимошенко закрили. Якщо в нас добросусідські відносини, треба дотримуватися елементарних речей», — сказав Б. Нємцов. При цьому, відповідаючи на запитання, чи відбудеться візит Ю. Тимошенко до Москви, Б. Нємцов сказав: «Вона, напевно, приїде».
Землю — державі!..
Суд Шевченківського району столиці визнав незаконними рішення Київської міської ради про передачу земель у Пущі-Водиці до приватної власності, передають «Українські новини». Про це повідомила прес-секретар Партії зелених Марина Бондаренко з посиланням на рішення суду. За її словами, ймовірно, наступним кроком партії буде звернення до органів прокуратури з проханням покарати винних у прийнятті згаданих рішень.
Оголошення рішення суду проходило в закритому режимі в кабінеті судді.
Глава ПЗУ Віталій Кононов звернувся до Шевченківського районного суду Києва з вимогою скасувати виконання рішень Київміськради про передачу земель у Пущі-Водиці в приватну власність. Він також просив суд визнати рішення міськради про передачу земель таким, що суперечить законодавству і правам територіальної громади. Суб’єктами позову були Київміськрада, її голова Олександр Омельченко і Державне управління екології і природних ресурсів у Києві.
Раніше комітет Верховної Ради з боротьби з організованою злочинністю і корупцією почав перевірку законності рішення Київради про виділення земельних ділянок загальною площею 227,41 га по вулиці Вишгородській, 150, в Оболонському районі Києва.
Список — 29: ще тиждень «узгоджень»
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяє, що, можливо, наступного тижня до парламенту буде передано законопроект про перелік об’єктів, які виставлятимуться на дооцінку, повідомляє pravda.com.ua. Про це прем’єр сказала на спільному засіданні керівників депутатських фракцій і комітетів з урядом у понеділок. «Проект про дооцінку на конкурсних засадах переліку об’єктів розглядається Кабміном. Думаю, ми не готові будемо на цьому тижні винести концептуально на розгляд цей законопроект», — сказала Тимошенко. До кінця робочого тижня, на думку Тимошенко, уряд запропонує зібрати спільну групу і обговорити цю концепцію разом із Президентом. Вона висловила впевненість, що такий законопроект буде прийнятий і що «парламент може достойно розпорядитися цими коштами». Водночас прем’єрка спростовувала факт затвердження списку Кінаха урядом: «Можу сказати, що уряд будь-якого переліку об’єктів, які йдуть вправо або вліво, не затверджував, не обговорював і на розгляд, зокрема ЗМІ, не виносив», — зазначила Тимошенко.