Парламент знову хоче позасідати. БЮТ і «Наша Україна» — проти
У четвер почнеться пленарне засідання Верховної Ради V скликання, на якому буде представлений проект держбюджету на 2008 рік. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу парламенту. Пленарне засідання заплановане на 10.00, а о 9.00 повинна початися погоджувальна рада керівників фракцій і голів комітетів. Як повідомлялося, 11 вересня Кабінет Міністрів України загалом схвалив проект державного бюджету на 2008 рік із дефіцитом 2,33% ВВП, прибутком 250 млрд. грн. і витратою 271,3 млрд. грн. Президент України Віктор Ющенко розкритикував проект держбюджету-2008 за зневагу до соціальної складової, заниження макропоказників і за «захоплення зовнішніми запозиченнями». Він підкреслив, що частина соціальних ініціатив, які не враховані в бюджеті, оцінюється на рівні близько 200 млн. грн., додавши, що «така сума в бюджеті є».
Востаннє народні депутати збиралися 4 вересня, коли голова Верховної Ради відкрив чергову сесію після літніх канікул. Тоді опозиція проігнорувала засідання.
У інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна у вівторок депутат V скликання фракції «Наша Україна», кандидат у народні депутати від БЮТ Михайло Поживанов підкреслив, що фракція БЮТ не збирається й цього разу брати участь у засіданні парламенту. «Верховна Рада нелегітимна на сьогодні», — зазначив М. Поживанов, додавши, що спроби провести позачергове засідання Верховної Ради — це просто використання бюджетних коштів «для самопіару комуністів, соціалістів і Партії регіонів». Крім того, М. Поживанов повідомив, що переглянув проект бюджету на 2008 рік і, за його словами, у документі передбачене збільшення фінансування діяльності народних депутатів. «Людям кажуть одне, а роблять інше», — заявив він.
У свою чергу заступник керівника виборчого штабу блоку «Наша Україна — Народна самооборона», народний депутат V скликання фракції «Наша Україна» Микола Онищук підкреслив, що фракція «природно, не братиме участі в засіданні». За його словами, депутати не прийдуть на це засідання через дві причини — Верховна Рада неповноважна і в країні через 10 днів відбудуться позачергові парламентські вибори, а по-друге, фракція «Наша Україна» в V скликанні Верховної Ради припинила своє існування. М. Онищук також додав, що депутати фракції «Наша Україна» не братимуть участі в позачерговому засіданні Верховної Ради, оскільки не визнають легітимність парламенту. Крім того, за його словами, максимум, що може статися 20 вересня в стінах Верховної Ради, це збори, на яких уряд може представити проект державного бюджету. При цьому М. Онищук підкреслив, що ці збори не будуть мати ніяких правових наслідків.
Екс-прем’єр України потрапив у «десятку» найкорумпованіших політиків
Колишній український прем'єр Павло Лазаренко увійшов у «десятку» найкорумпованіших політичних лідерів, за даними Всесвітнього банку. У доповіді, опублікованій у рамках презентації спільної з ООН ініціативи із боротьби з корупцією у світі, зазначається, що за роки перебування при владі П. Лазаренко став володарем суми до $200 млн., повідомляє Інтерфакс-Україна. П. Лазаренко був прем'єром України з травня 1996 по липень 1997 року. 20 лютого 1999 року П. Лазаренко був затриманий у аеропорту Нью-Йорка за підозрою в спробі нелегально проникнути в США. Він звернувся до американської влади з проханням надати йому політичний притулок, однак, замість цього в 2000 році П. Лазаренку були пред'явлені обвинувачення в здирництві, відмитті грошей і шахрайстві. Об'єм коштів, переведених П. Лазаренком у США, оцінювався в $114 млн. Прокуратура вимагала ув'язнити П. Лазаренка на 18 років і стягнути з нього штраф у $66 млн. В ув'язненні він пробув до 2003 року, після чого, сплативши заставу в $86 млн., був поміщений під домашній арешт.
Тим часом, за даними експертів Всесвітнього банку, «лідерами» серед корумпованих політиків є колишній індонезійський лідер Мухаммед Сухарто з $15—30 млрд., екс- президент Філіппін Фердінанд Маркос ($5—10 млрд.), екс- диктатор колишнього Заїра (нині Демократична Республіка Конго) Мобуту Сесе Секо ($5 млрд.), нігерієць Сані Абача ($2-5 млрд.), колишній лідер Югославії Слободан Мілошевич ($1 млрд.), екс-президент Перу Альберто Фухіморі ($600 млн.) та інші.
Ініціатива з повернення украдених активів покликана, за твердженням її розробників, «пожвавити й додати сили» конвенції ООН із боротьби з глобальною корупцією, що набрала чинності в грудні 2005 року, однак досі не ратифікованої Канадою, Німеччиною, Італією, Японією й багатьма країнами-членами Організації економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР). Зокрема, основною метою ініціативи ООН і ВБ є «повернення мільярдів доларів, які щорічно крадуться в населення країн, що розвиваються, корумпованими лідерами й чиновниками». «Згідно з деякими даними, щорічний об'єм грошей, що вивозяться із країн, які розвиваються, отриманих шляхом корупції, становить $40 млрд.», — повідомив президент Всесвітнього банку Роберт Зеллік.
.
У Донецькій області внесли 300 тисяч коректувань у списки виборців
Паспортними службами Донецької області в поточному році внесено понад 300 тисяч коректувань у списки виборців. Про це повідомив начальник обласного управління у справах громадянства, імміграції й реєстрації фізичних осіб Володимир Малік, передає Unian. «За вісім місяців ми внесли понад 300 тисяч коректувань у списки виборців», — повідомив Малік. Він уточнив, що коректування вносилися, як правило, «щодо осіб, які досягли 18-річного віку, які змінили місце проживання, які прийняли інше громадянство тощо». Як повідомлялося раніше, Президент Віктор Ющенко призупинив постанову Кабінету Міністрів № 1106 від 11 вересня «Питання забезпечення складання списків виборців», яким Кабмін затвердив порядок, що визначає механізм передачі міністерствами та іншими центральними відомствами інформації, необхідної для складання списків виборців.