Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Права людини на волі й у неволі

В ув’язнених менше претензій до держави з приводу порушення їхніх прав
19 грудня, 1998 - 00:00

Переважна більшість із 152 жителів Дніпропетровська, які брали участь в опитуванні, вважають, що в їхній державі не дотримуються права на особисту недоторканність (75%), на визнання невинним до ухвали суду (79%), на соціальне забезпечення (87%) і працю (70%), а також на участь в управлінні своєю країною (66%), зафіксовані в підписаній Україною Загальній декларації прав людини. Не менш показово, що близько чверті опитаних ставлять під сумнів дотримання прав на свободу думки і совісті.

Незважаючи на те, що наші громадяни знають, куди звертатися з приводу порушення їхніх прав, у дієвість таких звертань вірять лише 29%, а 46% вважають, що права людини порушуються самими органами влади, які, до речі, кожний шостий ототожнює з організованою злочинністю.

Найбільш скривдженими в суспільстві вважають себе пенсіонери (67%), молодь (49%), працівники бюджетної сфери (43%), і ці показники значно перевищують «образу» ув’язнених, серед яких лише 30% мають претензії до держави з приводу порушення їхніх прав.

№244 18.12.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: