У ніч із вівторка на середу блок «Наша Україна-Народна самооборона» здійснив спробу захопити майдан Незалежності. Представники НУ-НС намагалися встановити на площі свою сцену, не маючи на те права. При цьому вони намагалися видворити з площі активістів Партії регіонів, які зайняли її раніше, на цілком законних підставах.
Для проведення мітингів необхідно отримати відповідний дозвіл міської адміністрації. Як запевняють у «Нашій Україні», заявку вони подали, однак результатів чекати не стали, оскільки вважають, «що подібні заявки носять повідомний характер». Тобто, за цією логікою, якщо ви берете в супермаркеті продукти, платити за них не обов’язково. Досить просто повідомити продавця про те, що ви їх взяли, сказати «дякую», «до побачення» і піти з продуктами додому
Цю тезу нашоукраїнців спростовує депутат Київради від Партії регіонів Володимир Філіппов. За його словами, для передбачених Конституцією «зборів громадян» про заявку дійсно можна повідомити, але «установка такої архітектурної форми, як сцена, передбачає підведення електрики та іншої інфраструктури». «Крім того, повинні бути додержані правила безпеки і в цьому випадку, безумовно, необхідний дозвіл», — вважає він.
Володимир Філіппов також повідомив, що Партія регіонів подала свою заявку в КДМА на проведення масових акцій 19 вересня на майдані Незалежності в Києві. Також «була подана заявка від «Нашої України» на проведення акцій з 21 вересня по 15 жовтня». При цьому регіонал вважає, що в НУ — НС спеціально підробили ще одну заявку, щоб перешкодити проведенню мітингу опонентів.
«Заявка на проведення мітингу НУ-НС з 18 по 20 вересня, в якій дата навмисне була виділена жирним шрифтом, з’явилася вже після нашого приїзду на майдан. Ми приїхали, поговорили з правоохоронцями, міліція підтвердила автентичність нашої заявки. Після цього з’явилася ще одна заявка від НУ-НС, яку привіз Віталій Ярема».
Далі конфлікт перейшов в активну фазу. Нашоукраїнці, нецензурно сварячись, почали крушити агітаційні намети опонентів. «Коли ми почали виставляти свої намети, під’їхав якийсь транспорт і представники НУНС почали відсувати намети. Ми не дозволили їх відсунути й тоді почався конфлікт», — заявляє Володимир Філіппов.
За його словами, серед представників НУ-НС були присутні й такі відомі особи, як Ігор Жданов, Кирило Куліков і Валерій Борисов. Але особливо відзначився під час «битви» колишній начальник київської міліції, нині депутат Київради від «Нашої України» Віталій Ярема.
«Взагалі-то, у такій поведінці нашоукраїнців немає нічого дивного», — заявляє заступник керівника Київського відділення ПР Сергій Баранов-Мохорт. «Чого можна чекати від політичної сили, лідери якої систематично порушують закони. Тут можна пригадати й незаконну агітацію, яку проводить Президент на підтримку НУ-НС і низку інших правопорушень», — заявив Баранов-Мохорт.
У кінцевому результаті, спроби НУ-НС зайняти майдан не мали успіху. У той же час, незважаючи на нечесну передвиборну боротьбу опонентів, керівник Київського міського відділення ПР Василь Горбаль першим запропонував їм «мирну угоду» у вигляді переговорів на рівні керівників штабів.
«Це практика, що вже устоялася, коли в разі одночасного проведення яких-небудь масових акцій різними політичними силами трапляються подібні накладки. У цьому випадку вихід тільки один — це переговори. Вони будуть проведені найближчим часом і керівники штабів обох політичних сил вирішать, як діяти далі. Потрібно або визначитися з проведенням акцій у порядку жеребкування, або взагалі взаємно відмовитися від проведення цих акцій», — говорить Василь Горбаль.
При цьому він переконаний, що подібні дії «Нашої України» викликані невпевненістю у власних силах і усвідомленням того, що день за днем вони втрачають підтримку в столиці. «Якби НУ-НС користувався підтримкою в Києві, то вони, очевидно, змогли б поставити свою сцену, але кияни не підтримують подібні рейдерські напади», — заявляє Горбаль. «Не можна допустити, щоб якась політична сила самовільно використовувала головну площу країни для проведення своїх політичних акцій», — вважає він.
У той же час Василь Горбаль вважає цілком закономірним виникнення подібних конфліктів у період виборчої кампанії, особливо, коли йдеться про останні дні передвиборної гонки. «Цілком природно, що наші опоненти, розтративши весь кредит довіра, що був у них із боку жителів столиці, починають діяти грубими, часто протизаконними методами», — зазначив він. «З іншого боку, — продовжує Горбаль, — у подібних ситуаціях є й позитив, начебто демократичні сили, що декларують лозунг — «закон один для всіх» — у таких конфліктах проявляють своє справжнє обличчя».