Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пустовойтенко добрав смаку

Збори з цивільної оборони триватимуть
26 січня, 1999 - 00:00

Як відомо, в серпні минулого року прем’єр, який за посадою є також керівником цивільної оборони України, проводив під Переяславом-Хмельницьким збори з ЦО для понад 700 боржників. Мабуть, результатом Пустовойтенко задоволений, оскільки, за його словами, до зведеного бюджету 1998 року надійшло 27,44 млрд. грн., що на 1 млрд. більше, ніж попереднього року.

Позаяк Валерій Павлович є також заслуженим будівельником України, цього разу боржники можуть вирушити до районів, що потерпіли від повені, — відбудовувати зруйновані будинки. «Якщо боржники не хочуть займатися розумовою працею і не платять податків, нехай займаються фізичною, можливо, дійде, що треба своєчасно платити податки»,— зауважив прем’єр-міністр.

Перепало на горіхи й державним структурам, які також неналежними темпами наповнюють бюджет, — Нацбанкові, Пенсійному фондові, Державній податковій адміністрації, Міністерству промислової політики, енергетичній галузі та вугільній промисловості. Керівники зазначених відомств, поки що, не працюватимуть на будовах народного господарства, але, як пообіцяв прем’єр, органи виконавчої влади будуть «останніми» отримувати зарплатню, поки не погасять заборгованість з платежів до бюджету. Хто саме виявиться останнім або, якщо хочете, крайнім буде відомо вже днями, коли міністр Кабміну Анатолій Толстоухов підготує постанову уряду «Про заходи із забезпечення своєчасного й повного надходження коштів до державного бюджету на 1999 рік». Постанова чітко визначатиме, за збір якого податку чи платежу відповідатиме конкретний чиновник. На сьогодні, за словами В.Пустовойтенка, питання погашення заборгованості «нікого не стосується, тільки Президента, й він має нести персональну відповідальність. Хіба це правильно?», — запитує прем’єр.

Відповідні заходи готуються й для «несвідомих» парламентарії, які настирно блокують ратифікацію договорів з міжнародними фінансовими структурами про надання різноманітних кредитів. Оскільки можливості прем’єра не дозволяють не платити депутатам платню, та й використати їх на будовах народного господарства не можна через славнозвісну депутатську недоторканність, міністрові юстиції доручено розглянути «юридичний бік питання».

Безперечно, фантазія прем’єра заслуговує на щире захоплення. Не всі його заходи на вибивання грошей закінчуються успішно (конфісковані машини боржників довелося повернути власникам, оскільки для оплати послуг оцінювачів державі довелося б віддавати всю виручену від реалізації суму). Раніше він просто наслідував відомі методи (конфіскувати машину, вивезти в ліс), тепер же пішов далеко вперед. Який рекетир використовуватиме «клієнтів» на будівництві?

До речі, така «пугачовщина» значно підвищила рейтинг прем’єра. Народу, який уже починає звикати до думки, що в цій країні можновладці ні за що не відповідають, приємно буде побачити якого-небудь директора в куфайці за бетономішалкою.

ДО РЕЧI

На початку листопада майже 60 керівників підприємств, які свого часу взяли валютні кредити під урядові гарантії і фактично не повернули боргів, були зачинені за наказом прем’єр-міністра В. Пустовойтенка в будинку уряду. Як ви до цього ставитесь? (у%)Дії прем’єр-міністра В. Пустовойтенка вважаю правильними. Іншими в ситуації, що склалася, важко чогось досягти 44,4Дії прем’єр-міністра В. Пустовойтенка є протиправними й до того ж малоефективними 27,0Важко відповісти 28,6За даними опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології АПН України 25—30 грудня 1998 року. Опитано 2016 осіб, які репрезентують основні соціально-демографічні категорії дорослого населення України.

В’ячеслав ЯКУБЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: