Партія регіонів у Криму вже поділила портфелі
Кримські політики та ЗМІ активно обговорюють той факт, що кримська організації Партії регіонів, незважаючи на те, що підсумки виборів ще не оголошено, вже готова представити не лише новий склад керівництва Верховної Ради, але й новий склад Ради міністрів автономії. Як повідомило журналістам джерело в президії ВР Криму, партія сподівається, що в кадровому плані Крим, нарівні з Донецькою та Луганською областями, залишиться базовим регіоном для партії, хоч на загальнодержавному рівні провести свої кадри на керівні пости буде значно складніше. За даними інформаційних агентств Криму, отриманими в президії ВР автономії, на посади глави парламенту Криму та глави уряду автономії вже претендують обрані депутатами від ПР колишній спікер автономії, нинішній віце-прем'єр-міністр Анатолій Гриценко та киянин Дмитро Табачник. А основні місця в уряді Криму розподіляться між Партією регіонів, яка займе більшість місць у Раді міністрів, а також партією «Союз», БЮТ та Блоком Куніцина. На думку багатьох експертів, поширення цієї інформації свідчить про фактичне досягнення консенсусу лідерами Партії регіонів у Криму з іншими політичними силами, навіть настільки протилежними за політичними програмами. За даними, отриманими «Днем» у Президії Верховної Ради Криму, вже готовий і попередній розподіл міністерських посад в уряді Криму. Так, передбачається, що першими віце-прем'єрами стануть нинішній заступник глави уряду Азіз Абдуллаєв і колишній спікер «мєшковської» ВР Криму Сергій Цеков, або ж Анатолій Гриценко у разі непроходження на посаду прем'єра. На посаді віце-прем'єрів претендують Віктор Агеєв від Партії регіонів, Володимир Казарін із Блоку Куніцина. Серед кандидатур на міністерські портфелі є й справжні сюрпризи. Так, посаду Міністра фінансів Криму не проти отримати обрана за списком ПР голова «Артеміди» кіровоградка Ганна Антоньєва, а на посади міністрів претендують: економіки — Іван Бурей із ПР, будівництва — колишній мер Сімферополя Валерій Єрмак, обраний від партії «Союз», промисловості — Володимир Ясинський від ПР, курортів та туризму — В'ячеслав Захаров від КПУ або Євген Михайлов від Партії регіонів. Посаду міністра охорони здоров'я має шанси зберегти нинішній міністр Сергій Донич, палива та енергетики — нинішній директор Феодосійської нафтобази Олександр Бартеньєв від ПР, міністра ЖКГ — Станіслав Матвєєв від ПР, міністра культури — Тетяна Аронова від Блоку Куніцина або Тетяна Умрихіна від ПР, міністром соцзахисту може стати один із лідерів КРО Партії регіонів Петро Запорожець, міністром освіти — Світлана Савченко від «Союзу», на посаді міністра у справах молоді може бути нинішній депутат Олег Родівілов від ПР, а портфель міністра Ради міністрів, не виключено, що вручать, Олександру Мельнику від ПР, який проходить за відомим скандальним списком голови МВС Юрія Луценка.
Тим часом цей завчасний поділ портфелів Партією регіонів може виявитися передчасним, адже підсумки виборів набувають у Криму дедалі скандальнішого характеру. З одного боку, територіальна виборча комісія Криму вже протягом двох тижнів не може повноцінно працювати через відсутність кворуму. З іншого, під стінами виборчкому також два тижні не стихають два кримських протестних майдани, влаштованих 16-тьма партіями, які спочатку вимагали перерахунку голосів, але тепер, коли частковий перерахунок відбувся, вони вимагають скасування результатів виборів, оскільки, за їхніми даними, фальсифікації були такими масовими, а крадіжка та переміщення бюлетенів такими масштабним, що встановити істинні підсумки виборів уже не можна. На початку цього тижня вісім із п'ятнадцяти членів виборчкому Криму звернулися зі спеціальним листом до Президента України Віктора Ющенка, в якому повідомляють, що підрахунок, а тепер і перерахунок голосів по виборах до Верховної Ради Криму проходить з масовими порушеннями та численними фальсифікаціями. «Терміни прийняття рішення та оголошення результатів виборів уже пройшли, а достовірно встановити підсумки голосування неможливо», — відзначають автори звернення до Президента. У зв'язку з цим більшість членів виборчкому автономії на чолі з заступником голови та секретарем просять Президента втрутитися в ситуацію, що склалася, і бачать єдиний законний вихід — визнати вибори до кримського парламенту недійсними.
Водночас справами по кримським виборчкомам завалено багато судів Криму. Так, суд Залізничного району Сімферополя зобов'язав Кримський виборчком розглянути скарги та перерахувати голоси на 69 виборчих дільницях. Однак це зробити не встигли. Термін виконання рішення суду закінчився 10 квітня, але комісія зробила перерахунок тільки на двох дільницях, на яких виявлено значні порушення, що не дозволяють підбити достовірні підсумки виборів, і дедалі більше членів комісії схиляються до висновку, що встановити правду про те, як саме голосували люди, вже неможливо.
Тому, чи не поспішає Партія регіонів, розподіляючи міністерські портфелі та віце-спікерські посади? Можливо, доведеться доводити свою спроможність виборцям ще раз? Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Суди продовжують працювати на вибори
У Донецькій області триває розгляд скарг, пов'язаних з порушенням виборчого законодавства на виборах 26 березня. Наприклад, у м. Красноармійську міська територіальна виборча комісія прийняла ухвалу про перерахунок голосів по виборах міського голови, причиною чого послужило звернення відразу п'ятьох кандидатів на пост красноармійського мера, які виразили своє невдоволення результатами виборів. Пікантності цій ситуації додає ще й той факт, що новообраний мер Красноармійська Андрій Ляшенко виявився єдиним у Донецькій області міським головою, який репрезентує помаранчеві сили. Зокрема, до недавніх часів А. Ляшенко очолював Красноармійську міську організацію НСНУ, однак перед виборами вийшов з неї і балотувався як позапартійний самовисуванець. Проте, це не перешкодило його однопартійцям з обласного штабу блоку «Наша Україна» підтримувати його як «помаранчевого» кандидата. І, цілком можливо, саме цей факт підштовхнув конкурентів Ляшенка на оскарження перемоги останнього, хоча, звичайно, самі скаржники посилаються виключно на порушення виборчого законодавства на виборах міських голів. І як підтверджують члени міської ТВК, у них навіть є докази (відеозйомка) цих порушень: наприклад, на одній із дільниць міста було зафіксовано, що голоси виборців рахувалися в одному приміщенні, а підсумковий протокол підписувався в іншому. Сам же новообраний красноармійський мер називає ухвалу ТВК про перерахунок незаконною, оскільки вона, на його думку, нічим не аргументована. У зв'язку з цим А. Ляшенко, не довго думаючи, звернувся із зустрічним позовом до прокуратури і суду, які вже найближчим часом повинні вирішити, чи дійсно на виборах мера Красноармійська заявлені порушення мали місце, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Львівські кандидати не хочуть миритися з поразкою
Галицький районний суд Львова відхилив позов про визнання виборів недійсними, поданий кандидатами на посаду міського голови Львова Василем Куйбідою, Михайлом Горним, Миколою Порайком і Світланою Куспись. Два екс-кандидати, М. Порайко і С. Куспись, збираються подавати апеляційні скарги на рішення суду після отримання тексту рішення.
Четверо кандидатів на посаду міського голови Львова звернулися до суду з позовом про визнання виборів міського голови недійсними минулого тижня. Як стверджував В. Куйбіда, який посів друге місце на виборах, його юристи зафіксували численні порушення під час виборів і на цій підставі було складено позов до суду. Міська територіальна виборча комісія Львова своїм рішенням визнала переможцем виборів міського голови Львова Андрія Садового.
У Луганську скоротять чиновників
Новий міський голова Луганська Сергій Кравченко скорочуватиме кількість працівників міськради й міськвиконкому. «Ми хочемо скоротити апарат міського виконкому та міської ради. Ми хочемо, щоб був чіткий розподіл влади, щоб не було дублювання. Ми хочемо оптимізувати структуру міської влади. Ми сьогодні хочемо частину повноважень і фінансів віддати нашим районам. Ми вважаємо, що так буде ефективніше», — сказав С. Кравченко в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна. Мер зазначив, що міська влада насамперед займеться поповненням прибуткової частини міського бюджету й що він планує переглядати тільки ті рішення його попередника Євгена Бурлаченка, які були прийняті незаконно.